Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6790
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Areszt dla sprawców groźnych wypadków

Środa, 11 lipca 2018, 6:18
Aktualizacja: Czwartek, 12 lipca 2018, 7:30
Autor: WAC
Region: Areszt dla sprawców groźnych wypadków
Fot. Użyczone
Środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego zastosowały sądy wobec sprawców dwóch groźnych wypadków drogowych, które miały miejsce w Karłowcu w gminie Mirsk oraz w Tomaszowie.

Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim prowadzi śledztwo w sprawie wypadku, jaki miał miejsce 20 maja, w którym dwie osoby odniosły obrażenia, w tym jedna ciężkie. Do zdarzenia doszło w miejscowości Karłowiec (gmina Mirsk) gdy kierujący mercedesem nietrzeźwy 31-letni mężczyzna nie dostosował prędkości do sytuacji panującej na drodze i nie udzielił pierwszeństwa prawidłowo poruszającemu się drogą z pierwszeństwem przejazdu nissanowi. W efekcie doszło do zderzenia obu samochodów. Nissan wypadł z jezdni i uderzył w drzewo.

- Podróżująca nissanem kobieta odniosła ciężkie obrażenia ciała, między innymi w postaci licznych złamań oraz urazów narządów wewnętrznych – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski. - Kierujący mercedesem również odniósł obrażenia i przebywał przez 10 dni w szpitalu. Jak ustalono, w chwili zdarzenia miał 1,9 promila alkoholu we krwi.

Po zakończeniu hospitalizacji, Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim przedstawiła mężczyźnie zarzuty popełnienia dwóch przestępstw, w tym spowodowania wypadku ze skutkiem w postaci ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jednego z pokrzywdzonych, w sytuacji, w której pozostawał on nietrzeźwy. Za to grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat. Dodatkowo, Markowi K. zarzucono także prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co może spędzić za kratkami do dwóch lat. Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o tymczasowe aresztowanie Marka K. na trzy miesiące i sąd uwzględnił wniosek prokuratury.

Drugie postępowanie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Bolesławcu i dotyczy wypadku jaki miał miejsce 4 lipca w Tomaszowie Bolesławieckim. Doszło do niego, gdy kierujący mercedesem 25-letni obywatel Ukrainy Oleh S., jadąc drogą podporządkowaną, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście Bogdanowi C. Ukrainiec wjechał na skrzyżowanie z prędkością niedostosowaną do warunków panujących na drodze i potrącił rowerzystę. W wyniku odniesionych obrażeń, kierujący rowerem zmarł na miejscu zdarzenia.

|
- Podejrzanego zatrzymano i doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie usłyszał zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat ośmiu - informuje prokurator T. Czułowski. I w tym przypadku, na wniosek Prokuratury sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group