Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8096
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Areszt dla piromana

Wtorek, 26 marca 2019, 6:23
Aktualizacja: Środa, 27 marca 2019, 7:46
Autor: WAC
Region: Areszt dla piromana
Fot. Użyczone
Sad Rejonowy w Bolesławcu na wniosek tamtejszej Prokuratury Rejonowej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec Krystiana S., podejrzanego o wywołanie pożaru budynku wielorodzinnego w Bolesławcu.

Do zdarzenia doszło 25 stycznia w jednym z budynków przy ulicy Dolne Młyny. Krystian S. jest osobą bezdomną i został wpuszczony na klatkę schodową przez jednego z mieszkańców domu. Następnie mężczyzna dostał się na strych budynku, gdzie zamierzał zanocować. Na poddaszu 25-latek podpalił znajdującą się tam bluzę, od której zajął się dach budynku. Mężczyzna pozostał w okolicy palącego się obiektu i obserwował pożar oraz akcję gaśniczą. Na szczęście w wyniku szybkiego działania straży pożarnej pożar nie rozprzestrzenił się i nikt nie odniósł obrażeń.

Po ustaleniu tożsamości podejrzanego został on zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie przedstawiono mu zarzut spowodowania bezpośredniego zagrożenia mienia w wielkich rozmiarach poprzez sprowadzenie pożaru budynku wielorodzinnego – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Wskazał między innymi, że chciał zobaczyć, jak będzie przebiegał pożar i akcja gaśnicza.

Wobec grożącej podejrzanemu surowej kary, a także z uwagi na obawę, że może on w bezprawny sposób utrudniać postępowanie poprzez ukrywanie się przed organami ścigania oraz że może on ponownie popełnić przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu powszechnemu, Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Sąd uwzględnił wniosek.

Podejrzany był już w przeszłości karany sądownie między innymi za podpalenie altany. Zarzucone sprawcy przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
4
57%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group