Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6695
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Areszt dla matki trójki tragicznie zmarłych dzieci

Środa, 13 grudnia 2017, 11:32
Aktualizacja: Sobota, 16 grudnia 2017, 7:36
Autor: T. Cz.
Jelenia Góra: Areszt dla matki trójki tragicznie zmarłych dzieci
Fot. Użyczone
Na polecenie Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze 11 grudnia policjanci zatrzymali Magdalenę K., matkę dzieci, które zginęły w pożarze domu w Piechowicach w nocy z 2 na 3 grudnia br.

- Kobieta została wczoraj (12.12) doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie ogłoszono jej zarzuty popełnienia dwóch przestępstw, w tym nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu 17 mieszkańców budynku przy ulicy Przemysłowej w Piechowicach, następstwem czego była śmierć trojga jej dzieci w wieku 8, 6 i 4 lata. Ponadto podejrzanej zarzucono wielokrotne narażenie w okresie od stycznia do grudnia 2017 roku swoich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez nierealizowanie ciążącego nad niej obowiązku opieki, co miało między innymi przejawiać się w wielokrotnym pozostawianiu ich samych w mieszkaniu lub w obecności uzależnionego i pozostającego pod wpływem alkoholu dziadka, a także wielokrotne pozostawianie ich bez opieki na podwórku w bezpośrednim sąsiedztwie jezdni oraz w ubraniu nieadekwatnym do pory roku i panującej pogody – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, prokurator Tomasz Czułowski.

- Magdalena K. nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia przed prokuratorem. Po przeprowadzeniu z podejrzaną czynności procesowych Zastępca Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze złożył do Sądu Rejonowego wniosek o jej tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i 12 grudnia postanowił tymczasowo aresztować Magdalenę K. na trzy miesiące - dodaje rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group