Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 4260
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Areszt dla czterech podejrzanych

Czwartek, 27 sierpnia 2020, 11:09
Aktualizacja: Piątek, 28 sierpnia 2020, 10:58
Autor: WAC
Region: Areszt dla czterech podejrzanych
Fot. archiwum
W ostatnim tygodniu Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała do sądu cztery wnioski o areszt tymczasowy wobec sprawców przestępstw przeciwko mieniu, a także przeciwko życiu i zdrowiu.

Najpoważniejsza ze spraw dotyczyła 51 - letniego Bogusława F. podejrzanego o to, że 16 sierpnia w Lubaniu, dokonał zabójstwa swojego brata Stanisława F. Aresztowany zadał ofierze jedno uderzenie nożem kuchennym z ostrzem o długości 19 cm. W wyniku ciosu pokrzywdzony doznał obrażeń wewnętrznych skutkujących masywnym krwotokiem, a w konsekwencji zgonem. Mężczyzna będzie odpowiadał za zabójstwo, za co grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Dwa miesiące spędzi w areszcie sprawca kradzieży rozbójniczej dokonanej 3 sierpnia w jednym z sklepów w Lubaniu. Rafał R., po tym jak ukradł z kasy 860 zł, zaatakował interweniującą pracownicę sklepu. Sprawca po ujęciu usłyszał zarzuty, a prokurator po jego przesłuchaniu skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

Także najbliższe dwa miesiące w areszcie spędzi 27 - letni Damian L., który jest podejrzany o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją konkubiną, a także o to, że po rozstaniu z nią, niszcząc drzwi, wtargnął do zajmowanego przez nią mieszkania oraz groził jej pozbawieniem życia. Mężczyzna zaatakował też interweniujących funkcjonariuszy policji.

Ostatni w wniosków prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztu dotyczył 28 - letniego Adama U. Mężczyzna ten jest podejrzany o to, że w warunkach recydywy dokonał nie mniej, niż trzech kradzieży i sześciu kradzieży z włamaniem oraz kradzieży rozbójniczej. Początkowo wobec Adama U. stosowane były m.in. dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Środki te jednak okazały się niewystarczające i w związku z dokonaną przez niego kolejną kradzieżą rozbójniczą w sklepie, prokurator zdecydował o wystąpieniu z wnioskiem o areszt. Adam U. najbliższe trzy miesiące spędzi w izolacji.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
1
25%
Hahaha
2
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
847
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group