Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8368
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Areszt dla bratobójcy

Czwartek, 30 stycznia 2020, 9:00
Aktualizacja: Piątek, 31 stycznia 2020, 11:42
Autor: WAC
Region: Areszt dla bratobójcy
Fot. archiwum
Sąd Rejonowy w Lubaniu aresztował na trzy miesiące, na wniosek tamtejszej prokuratury, sprawcę zabójstwa brata. Do zbrodni doszło podczas libacji alkoholowej w jednym z mieszkań w Zarębie. 56–letni Waldemar B. ugodził nożem śmiertelnie w klatkę piersiową swojego brata Piotra B.

Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Waldemar B. przyznał się do jego popełnienia i złożył wyjaśnienia. Następnie skierowano do sądu skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Zbrodnia zabójstwa zagrożona jest karą do dożywotniego pozbawienia wolności.

Waldemar B. był już oskarżony o podobny czyn w 2010 roku - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Wówczas również śmiertelnie ugodził nożem swojego innego brata. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał wtedy, że mężczyzna działał w warunkach przekroczenia dozwolonych granic obrony koniecznej i skazał go na karę pięciu lat pozbawienia wolności. Na skutek apelacji obrońcy oskarżonego, Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uniewinnił go jednak od popełnienia zarzucanego mu czynu - dodaje rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
8%
Smuci
6
24%
Złości
17
68%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group