Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6660
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Arena gigant przed Euro 2012

Poniedziałek, 11 lutego 2008, 8:31
Aktualizacja: Wtorek, 12 lutego 2008, 7:21
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Arena gigant przed Euro 2012
Fot. Archiwum
Potężny stadion, na którym będą rozgrywane mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012, zacznie rosnąć już w czerwcu. Tymczasem kibice tegorocznych ME muszą kupić dekodery Polsatu, bo nie obejrzą spotkań w telewizji publicznej.

O wrocławskim stadionie, na którego budowę czeka wielu fanów futbolu, nie tylko ze stolicy Dolnego Śląska, pisze poniedziałkowa Polska Gazeta Wrocławska. Budowa zacznie się już w czerwcu. Pomieści 42 tysiące widzów, z których każda będzie mogła w komfortowych warunkach kibicować piłkarzom.

Spotkanie będzie można oglądać z odległości już… ponad ośmiu metrów. A oprócz wygodnych trybun w obiekcie ma powstać całe centrum gastronomiczne i inne atrakcje.

Stadion będzie mierzył 37 metrów. Tyle, co dziesięciopiętrowy wieżowiec. Otoczony zostanie siecią dróg, które ułatwią dojazd do obiektu rzeszom fanów. W razie niebezpieczeństwa umożliwią też sprawną ewakuację około 50 tysięcy ludzi.

Z pewnością wielu jeleniogórzan trafi na ten obiekt podczas kolejnych ME. Póki co pełni emocji oczekują na tegoroczne Euro, w którym grają Polacy. Dziennik ma złą wiadomość dla widzów telewizji publicznej. TVP nie dogadała się z organizatorem i nie będzie transmitowała spotkań. Bezpośrednie relacje będzie można obejrzeć tylko na antenie Polsatu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group