Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 6000
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Apele nie pomogły

Piątek, 3 stycznia 2020, 9:03
Aktualizacja: Wtorek, 7 stycznia 2020, 5:22
Autor: WAC
Region: Apele nie pomogły
Fot. KPN
Mimo apeli przyrodników, nie wszyscy w noc sylwestrową uszanowali obowiązujący na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego zakaz używania fajerwerków.

Na szczytach Karkonoszy rozpoczęcie Nowego 2020 roku świętowało w schroniskach i poza nimi wiele osób. Wśród nich znaleźli się amatorzy głośnego obchodzenia sylwestra. Z fajerwerków strzelano przed schroniskiem Samotnia, na Chojniku, przed schroniskiem Szrenica.

W rejonie szczytu Śnieżki nocny ruch turystyczny nie był intensywny, nie zostały odnotowane wejścia zorganizowanych grup. Jedynie pojedyncze osoby decydowały się na nocne wejście na szczyt. W rejonie Szrenicy na szlakach przebywało sporo osób. Doszło do jednego incydentu fajerwerkowego, którego sprawcę ukarano mandatem.

Dziękujemy gospodarzom schronisk, którzy poparli naszą kampanię antyfajerwerkową oraz wszystkim turystom, osobom wypoczywającym w Karkonoszach, które zrezygnowały z huku petard i tym samym wyraziły zrozumienie i przychylność na potrzeby świata zwierząt - mówią pracownicy KPN. - Podtrzymujemy nasz apel i prosimy o zachowanie tych dobrych uczuć i wrażliwości przez cały rok 2020.

Twoja reakcja na artykuł?

35
46%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
8%
Nudzi
3
4%
Smuci
14
18%
Złości
18
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group