Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2373
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Apelacja od wyroku

Środa, 23 maja 2018, 7:09
Aktualizacja: Czwartek, 24 maja 2018, 8:11
Autor: WAC
Powiat: Apelacja od wyroku
Fot. WAC
To już pewne. Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze będzie się odwoływać od wyroku pierwszej instancji, uznającego roszczenie firmy Pol Skal wobec niego za zasadne.

Przypomnijmy. Firma Pol Skal wystąpiła na drogę sądową przeciw Starostwu Powiatowemu, gdyż obarcza je winą za brak możliwości wydobywania skalenia w Karpnikach. Spółka twierdzi, że musiała zrezygnować z pozyskiwania kruszywa w kopalni w tej miejscowości po tym, gdy w 2008 roku Starostwo wprowadziło ograniczenia tonażu na podlegających mu drogach.

Samorząd tłumaczył taką decyzję troską o stan dróg i mostów, które mogłyby uszkodzić przejeżdżające ciężkie pojazdy z urobkiem. Nie bez znaczenia były też protesty mieszkańców w tej sprawie.

Do Starostwa Powiatowego kilka dni temu wpłynęło pisemne uzasadnienie wyroku, w którym sąd uznał, że działanie Starosty w tej sprawie było bezpodstawne. Po zapoznaniu się z jego treścią podjęto decyzję, że samorząd powiatowy będzie się od tego rozstrzygnięcia odwoływał w sądzie wyższej instancji.

Obecnie zespół radców prawnych Starostwa pracuje nad sporządzeniem dokumentów, potrzebnych do złożenia apelacji. Samorząd będzie też musiał uiścić opłatę za wniesienie odwołania i będzie to kwota niebagatelna, wynosząca około 100 tysięcy złotych. Jest to związane z wysoką wartością roszczenia Pol Skalu, który wycenił swoje straty na ponad 100 milionów złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group