Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2742
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Apel kierowców MZK

Poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 11:23
Aktualizacja: 11:25
Autor: MZK (komunikat)
Jelenia Góra: Apel kierowców MZK
Fot. MZK
Kierowcy nie zawsze pozwalają wyjechać z zatoczek przystankowych autobusom MZK. Jest to niezgodne z przepisami ruchu, prowadzi do opóźnień w kursach, a niekiedy do raptownego hamowania, które może się zakończyć urazami pasażerów oraz kolizjami.
Problemu wyjazdu z zatoczki doświadczam bardzo często - mówi Marek de Ville, kierowca MZK od 15 lat. - Zdarza się to zwłaszcza na linii nr 2, na przystanku przy ul. Jana Pawła II przy salonie samochodowym.

Trudności z włączeniem się do ruchu mają kierowcy również przy alei Wojska Polskiego obok Urzędu Miasta i przy Uniwersytecie Ekonomicznym, a także na ul. Wolności przy Małej Poczcie oraz przy ZUS-ie na ul. Kiepury. To newralgiczne miejsca w Jeleniej Górze.

Najtrudniej wyjechać jednak z przystanku przy Jana Pawła II, znajdującym się przy skrzyżowaniu z ul. Grunwaldzką - twierdzi Sebastian Rogacki, kierowca MZK z czteroletnim stażem. - Skręcanie na ul. Mostową bywa czasem wręcz niebezpieczne; trzeba się bowiem wprost wciskać do ruchu. Bardzo prosiłbym więc jeleniogórskich kierowców o to, by nie wymuszali pierwszeństwa przejazdu.

Michał Palewicz, główny ekonomista MZK przypomina, że kierowcy, którzy widzą wyjeżdżający z zatoczki przystankowej autobus powinni zatrzymać się i umożliwić mu to. Jeśli tego nie robią, łamią przepisy ruchu drogowego.

Twoja reakcja na artykuł?

17
21%
Cieszy
29
35%
Hahaha
1
1%
Nudzi
7
9%
Smuci
4
5%
Złości
24
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (60) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group