Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 2498
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Anna Ragiel o zakazach wprowadzania psów do parków

Czwartek, 10 września 2015, 7:49
Aktualizacja: 9:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Anna Ragiel o zakazach wprowadzania psów do parków
Fot. Przemek Kaczałko
Zapytaliśmy Annę Ragiel o stosunek do poruszanego przez nas ostatnio tematu – zakazu wprowadzania psów do Parku Zdrojowego i parku przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, jednak znana z zamiłowania do zwierząt radna klubu Platformy Obywatelskiej, mimo deklaracji poparcia dla inicjatywy części mieszkańców, póki co nie zamierza z własnej inicjatywy składać wniosku do Rady Miejskiej Jeleniej Góry o zmiany w regulaminach parków.

- Wzbudziło to wiele kontrowersji i wielu mieszkańców jest za wprowadzaniem zwierząt. Wszyscy logicznie myślimy, że pies załatwia się rano przed wyjściem – stwierdziła Anna Ragiel. - Przejście przez park np. na Zabobrze, czy z Zabobrza nie rodzi żadnych niedogodności dla parafii – dodaje radna, która uważa jednocześnie, że nikt nie respektuje tych przepisów, które zostały wprowadzone, a kwestie dotyczące szczątków na terenie dawnej nekropolii odpiera porównaniem do parku przy ul. Morcinka, gdzie kiedyś był cmentarz ewangelicki, a zakazu wprowadzania zwierząt nie ma. - Proszę zwrócić uwagę na nasze cmentarze. Tam ludzie wchodzą ze zwierzętami i nie są one zanieczyszczone przez zwierzęta – stwierdziła radna PO.

- Myślę, że większość naszych mieszkańców jest już na tyle mądra, rozsądna i odpowiedzialna, że każdy ma woreczek i zbiera po swoich pieskach. Mało jest już osób, które nie czynią tego – argumentuje żona szefa Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze.

Czy w związku z tym radna złoży wniosek do rady miejskiej o wykreślenie tego punktu z regulaminów wspomnianych parków? - Jeżeli zajdzie taka potrzeba i mieszkańcy zwrócą się z taką prośbą, to tak – odpowiada Anna Ragiel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group