Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 4301
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Anna Ragiel o zakazach wprowadzania psów do parków

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 10 września 2015, 7:49
Aktualizacja: 9:10
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Zapytaliśmy Annę Ragiel o stosunek do poruszanego przez nas ostatnio tematu – zakazu wprowadzania psów do Parku Zdrojowego i parku przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, jednak znana z zamiłowania do zwierząt radna klubu Platformy Obywatelskiej, mimo deklaracji poparcia dla inicjatywy części mieszkańców, póki co nie zamierza z własnej inicjatywy składać wniosku do Rady Miejskiej Jeleniej Góry o zmiany w regulaminach parków.

- Wzbudziło to wiele kontrowersji i wielu mieszkańców jest za wprowadzaniem zwierząt. Wszyscy logicznie myślimy, że pies załatwia się rano przed wyjściem – stwierdziła Anna Ragiel. - Przejście przez park np. na Zabobrze, czy z Zabobrza nie rodzi żadnych niedogodności dla parafii – dodaje radna, która uważa jednocześnie, że nikt nie respektuje tych przepisów, które zostały wprowadzone, a kwestie dotyczące szczątków na terenie dawnej nekropolii odpiera porównaniem do parku przy ul. Morcinka, gdzie kiedyś był cmentarz ewangelicki, a zakazu wprowadzania zwierząt nie ma. - Proszę zwrócić uwagę na nasze cmentarze. Tam ludzie wchodzą ze zwierzętami i nie są one zanieczyszczone przez zwierzęta – stwierdziła radna PO.

- Myślę, że większość naszych mieszkańców jest już na tyle mądra, rozsądna i odpowiedzialna, że każdy ma woreczek i zbiera po swoich pieskach. Mało jest już osób, które nie czynią tego – argumentuje żona szefa Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze.

Czy w związku z tym radna złoży wniosek do rady miejskiej o wykreślenie tego punktu z regulaminów wspomnianych parków? - Jeżeli zajdzie taka potrzeba i mieszkańcy zwrócą się z taką prośbą, to tak – odpowiada Anna Ragiel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz

~Yrezi Rewor 10-09-2015 8:05
Lubie glos rozsadku...
~alejaja 10-09-2015 8:09
Ale mają temat do wałkowania! Jest to jeden z najpoważniejszych problemów naszego miasta. Jego rozwiązanie zdecydowanie poprawi jakość życia mieszkańców. Radni nie spieszcie się! Podejdźcie do sprawy rzetelnie!
~ 10-09-2015 8:34
To ta żona szefa schroniska ma mózg kury, skoro tak myśli.
~zaboberek 10-09-2015 8:36
"Myślę, że większość naszych mieszkańców jest już na tyle mądra, rozsądna i odpowiedzialna, że każdy ma woreczek i zbiera po swoich pieskach. Mało jest już osób, które nie czynią tego..." Bzdura,proszę pani.Proszę przyjechać na Zabobrze(końcowy przystanek MZK),tutaj dopiero zobaczy pani,jacy to są miłośnicy i właściciele psów.Bez względu na wiek,udają że nie zauważyli co pies robi.A po co w takim razie wyprowadzają je na trawnik?Oczywiście nie generalizuję,ale WIĘKSZOŚĆ nie sprząta i tu jest zajęcie dla SM,nie do sprzątania ale dp zdyscyplinowania tych właścicieli.
~następnie 10-09-2015 8:43
Następnie zakaz wstępu ludziom ,jak w KPN
~nie 10-09-2015 8:52
zbierają po psach ,bo geny graja.Ich przodkowie robili po siebie za stodołą,ąż ulitował się polityk i kazał budować sławojki.Bo ta druga RP ,była za biedna na toalety w domu.Dopiero w Czwartej psy i suki ,będą miały swoje prezesówki w parkach ,i prezio przejdzie do historii jak Sławoj.
~Rychu32 10-09-2015 8:52
Jelonka nie ma co pisać jaki portal taki artykuł
~nie 10-09-2015 8:53
A koty uwielbiane dlatego ,że s ja w kuwety.
~Yrezi Rewor 10-09-2015 8:56
Gdzie ten koncowy przystanek na Zabobrzu? Chyba wsiade dzis na rower i objade Jelenia... Naocznie sprawdze jaki to "armagedon" czynia nam te psiaki... Jednak juz teraz wiem, iz nie jest tak zle. To ludzie zasmiecaja nasz swiat... To jak bardzo zasmiecone sa miasta, lasy, gory.., az serce sciska:-( Wiele czasu spedzam w gorach, jest coraz gorzej!!! Nie rozumiem jak mozna zasmiecac tak piekne gory jak Izery, czy Karkonosze! Zacznijmy od siebie, potem zwalajmy na innych. SPRZATAJMY PO SOBIE!!! Nasze smieci biodegradacji ulegac beda dziesiatki lat, ewentualnie nie zebrana (czego nie popieram) psia "mina" kilkanascie dni...
~ 10-09-2015 9:02
Pani radna zajmuje takie stanowisko jakie jest dla niej oraz jej meza korzystne i opowiada bzdury ze ludzie sie ucywilizowali itd.nie wiem czy Pani radna ma wnuki ale jesli tak to proponuje spacer do parku na Wzgorze Kosciuszki bedzie pociecha mogla sie pieknie na trawnikach w gownie doslownie wykapac.
~Ajka 10-09-2015 9:42
uważam, że nie jest to miejsce na wyprowadzanie psów. A tak się często zdarza. Nie zauważyłam żeby ktoś sprzątał po pupilu. Najczęściej patrzy w inna stronę i nie chce widzieć, a potem szybko psa i chodu. My nie mamy niestety kultury i w śmieciach jest nam dobrze, a najlepiej żeby ktoś inny po na posprzątał. Zakaz wprowadzania psów powinien być utrzymany. Ja nie życzę sobie, żeby kiedyś na moich szczątkach pies się załatwiał.
~do ajka 10-09-2015 9:45
... to nie koncert zyczen;-)
~ 10-09-2015 9:49
po co tyle etatów straży miejskiej? podjąć kilkadziesiąt uchwał zakazujących i zlikwidować straż - będzie kasa na wiele rzeczy
~miros 10-09-2015 10:02
Bzdura.Codziennie widzę psy na smyczach srające w parkach i na trawnikach i ani razu nie widziałem źeby właściciel posprzątał po swoim pupilku.Nie mam nic przeciw zwierzętom ale ich właścicieli chętnie wyturlałbym w tym g... W odpowiedzi na moją uwagę usłyszałem kiedyś że nie będzie sprzątał bo płaci podatki.Ja też płacę.To znaczy że mogę narobić gdzie mi się podoba?
~ 10-09-2015 10:17
Pani Ragiel nie ma orientacji co do woreczkow. Czesto widze,stojac na balkonie, te same osoby wyprowadzajace psy. Powiem tak - na dziesiec osob, jedna starsza pani zbiera odchody do woreczka, reszta niestety ukratkiem swiruje wzrokiem czy ktos obserwuje i po klocku pozostawionym w trawce pospiesznie odchodzi z tego miejsca majac gdzies babranie sie z psimi odchodami.
~bajka 10-09-2015 10:25
Ludzie opanujcie się z tym hejtem. Duża część naszych mieszkańców podłapała temat jak pelikan i na niektórych osiedlach już nawet przejście z psem po chodniku jest problemem. Ostatnio zostałam "zaatakowana", że mój pies ma czelność sikać . Nie ma tygodnia, żebym nie spotykała się z jakimś komentarzem. A chciałam zaznaczyć, że zawsze mam woreczek i sprzątam po swoim psie. Nie popadajmy w paranoję! Gońmy tych, którzy nie sprzątają, Niedługo będzie trzeba psa uczyć załatwiania się do kuwety!
~Dorota Z. 10-09-2015 10:26
Należałoby Szanownej Pani przywieźć pod balkon wywrotkę psiego łajna zebranego z miejskich parków i skwerków. Może wówczas fetorek pobudziłby paniusię do ruszenia szarych komórek. Albo po prostu narżnąć pod oknem jak Adaś Miałczyński w "Dniu świra".
~miss@ 10-09-2015 10:44
Państwo Ragiel od długiego czasu "krążą" wokół gó.na psiego. Jakis czas temu chciał zakładać toalety dla psów, śmiech na województwo, teraz ona mówi,że społeczeństwo zmądrzało , bo nosi woreczki na gó.na. Znalazła się socjolog. Na jej osiedlu mój pies walnął ekstrement i ciekawe gdzie należało wyrzucić to gó.no jak pies szedł dalej, po drodze nie ma kubła na gó.na. Do kieszeni nie schowam, torebki osobistej nie noszę. Jelonko!- czy zacytowałaś słowa radnej dosłownie? chyba tak, bo nie ma czystej polszczyzny.
~suka 10-09-2015 10:58
cyt:..... Wszyscy logicznie myślimy, że pies załatwia się rano przed wyjściem – stwierdziła Anna Ragiel. To znaczy,że nie myślę logicznie, bo załatwiam się po wyjściu z domu i w połowie spaceru. Jeżeli pies załatwia się przed wyjściem z domu to współczuję właścicielowi. To ma być osoba znająca realia psiej psychiki. Apel do Jelonki- nie przeprowadzajcie więcej microwywiadów z ragielami.Cytat nr 2.... Myślę, że większość naszych mieszkańców jest już na tyle mądra, rozsądna i odpowiedzialna- wystarczyło powiedzieć odpowiedzialna. Czy do sprzątania gó.ień psich trzeba być mądry ? rozsądnym??? BOŻE.
~ 10-09-2015 11:11
DO PANI ANNY RAGIEL niech Pani nie zmienia tego punktu w regulaminie park to nie sralnia dla psow ludzie nie sprzataja po swoich psach ! tam chodza ludzie do kosciola, na spacer itd nikt nie bedzie patrzal i wąchal psich kup,ludzie sa zmainy bo jest im tak wygodnie ,niech chodza gdzie indziej z psami!na nie ktorych osiedlach przy blokach sa tabliczkiz zakazem i bardzo dobrze chodza tam ludzie dzieci itd. i smrod pod oknami czy balkonem.
~pies 10-09-2015 11:14
kto sprząta po swoich pupilach ? Pani radna to chyba ,żyje w świecie PISU
~obserwa 10-09-2015 11:21
My z dziewczyną sprzątam po naszej kropeczce;*
~ja 10-09-2015 11:53
Masakra co sie dzieje w parku przy ulicy Lipowej Same odchody psich kupek i tam bawia sie dzieci jest silownia i mozna by bylo mandaciki powlepiac ty co NIE sprzataja po swoich pupilach.Pani Aniu zakaz wprowadzic we wszystkich Parkach..tam mamy spacerowac a NIE slizgac sie na psich odchodach NIE posprztanych przez wlascicieli..
~ 10-09-2015 11:55
Jest w tym mało prawdy ze ludzie chodzą ze swoimi pieskami i sprzątają mam w bloku sąsiadów którzy wychodzą ze swoimi pupilami a one załatwiają swoje potrzeby na ścieżce prowadzącej do kubków na śmieci ale jak do tej pory żadnego z nich niewidziałem żeby pozbierali to co ich pupil zrobił wiec i pani radna mało widzi że swojego punktu siedzenia
~ 10-09-2015 12:06
Taki brzydki park , nawet pies z kulawą nogą tam nie przyjdzie
~ 10-09-2015 12:21
Niech p.Ragiel pozwoli psom na wszystko a ludzie niech im umykają z parków cmentarzy tak jak kiedyś psy i żeby zarobić na utrzymanie parków i cmentarzy gdzie własnie tylko tam psy moga sie załatwić muszą jeżdzić na zachód do pilnowania alzchajmerów .Tak zdziczał naród tak zchamiał tak zgłupiał tak jest zdemo...lizowany tak sie zezwierzęcił że tylko psy mają prawa do godnego zycia -ludzie (wszyscy) maja po nich sprzątać dbać o ich wygodne wybiegi ustępować Hasło:NIECHZE PSY ZWYCIĘŻAjĄ i niech ten temat trwa wieki bo to sprawa zycia ludzkośći. Co za zycie ...niech to szlak.... Na XX-lecia jest psisko taki biały -wypuszcza go 10-letnia dziewczynka cały trawnik obs...ł i obsz..ł usechł rododendron wszyscy muszą sie pogodzić że tak będzie dalej a podobno to pies nauczycieli
~guam 10-09-2015 12:39
Jakiś czas temu MPGK Sp.z o.o. zakupiła ODKURZACZ do gó.ien psich. Niech jeżdzi po parkach i odkurza gó.na psie, oni są od utrzymania estetyki miasta. W tym wypadku psie gó.na w czasach komuny wspomina się z rozrzewnieniem, mogły robić na trawnikach, ale była tabliczka .."nie deptać trawników". Raglowa w głos ludu się wschłuch...je. Ubaw.
~Ala 10-09-2015 15:11
Ja jestem za wchodzeniem z pieskami do parku. Zawsze sprzątam po swoim piesku i nie mogę zrozumieć dlaczego ludzie tego nie robią.
~ 10-09-2015 17:24
Myślę, że większość naszych mieszkańców jest już na tyle mądra, rozsądna i odpowiedzialna, że każdy ma woreczek i zbiera po swoich pieskach. Mało jest już osób, które nie czynią tego – argumentuje żona ... - co ta kobieta ma zamiast mózgu ?
~ 10-09-2015 18:23
do 17:24 ...... przypominam,że susza była i wyschło jej.każdy myslii tym co ma.
~ahoj 10-09-2015 18:26
a jak pani Ragiel głosowała w sprawie regulaminów parków?
~miss@ 10-09-2015 18:26
ragielowa- a ta część mniejsza co nie nosi woreczków na gó.na psie to jest niemądra, nieodpowiedzialna i nierozsądna. Motto radnej ragielowej: NOŚ WORECZEK na psie gó.wna będziesz uważany za społeczność za mądrego, odpowiedzialnego i rozsądnego. gdzie ta kobieta nauki języka polskiego pobierała ????
~plusik 10-09-2015 20:19
z całym szacunkiem,ale pani Ragiel mieszka chyba w innym mieście.,albo jest niewidoma
~ 10-09-2015 21:40
Z całym szacunkiem, ale normalni ludzie nie chodzą na cmentarze z psami, na cmentarz z psem chodzi tylko zwyrodnialec, któremu wszystko jedno, że pies załatwia się na czyjś grób. To może wchodźmy wszędzie z psami: to teatru, filharmonii, kościoła, do szpitala, przychodni, a co tam, piesek najważniejszy. A jeśli zrobi kupkę, to przecież właściciel sprzątnie w kościele, przychodni, szpitalu, teatrze, bo każdy właściciel nosi ze sobą woreczek i szufelkę w torebce.
~ 10-09-2015 21:44
Przy wejściu do parku od strony Mickiewicza potrzebne by były worki 100 kg tyle leży odchodów po pupilach, p. Ragiel zejdż pani na ziemię !!!
~ 10-09-2015 21:48
Czy pani Ragiel byłaby zadowolona gdyby pieski na cmentarzu załatwiali potrzeby fizjologiczne na grobach jej bliskich ???!!!
~Yrezi Rewor 10-09-2015 23:03
Jelenia objechana, nie jest zle... Malkontenci...
~obernadkurniczy 10-09-2015 23:47
20 lat temu temat piesków był wałkowany w kilku nr. **. Darliśmy łacha z tego w Radiu Jowisz, razem z Robertem M. (aktualnie Paranienormalni) i Krzyśkiem M.(aktualnie w spoczynku kabaretowym), bo uchwała RM JG była kpiną ze zdrowego myślenia i rozsądku. No cóż, 20 lat minęło i dalej te same sformułowania, te same teksty, te same d...lne argumenty. Tylko psy się zmieniły, bo te z 1995 roku już wszystkie gryzą ziemię... Aha. Rada Miejska się też zmieniła. Ponieważ nie są to spokrewnione z poprzednimi radnymi osoby, metodą nie wprost dowodzimy, ze pewne formy d...lizmu nie są dziedziczne.
~do 23:47 11-09-2015 0:09
... i co wynika z twojego wpisu? Odnosze wrazenie, iz faktycznie wszystko sie zmienilo, tylko ty pozostales glu... jak za tamtych czasow...
~cieplicc 11-09-2015 20:13
w Cieplicach do parku zdrojowego proponuję wpus...ć tylko niemców i kuracjuszy ale tych komercyjnych :) a my mieszkańcy powinniśmy podziwiać park zza ogrodzenia i to w kapciach :P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group