Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3253
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Sydney: Anna Patrys zwyciężczynią konkursu im. Elizabeth Connell w Sydney

Poniedziałek, 15 września 2014, 7:56
Aktualizacja: Wtorek, 16 września 2014, 8:42
Autor: Manu
Jelenia Góra/Sydney: Anna Patrys zwyciężczynią konkursu im. Elizabeth Connell w Sydney
Fot. Organizator
W minioną sobotę (13 września) w konserwatorium w Sydney w Australii w finale prestiżowego konkursu dla sopranów dramatycznych im. Elizabeth Connell – Anna Patrys, jeleniogórzanka z urodzenia i zamieszkania, zjawiskowa muzycznie, technicznie i artystycznie śpiewaczka zachwyciła po raz kolejny swym pięknym sopranem. Tym razem ta znakomita młoda diva została główną laureatką Elizabeth Connell Prize.

Władze Jeleniej Góry zdecydowały się na współfinansowanie wyjazdu do Australii Annie Patrys, dzięki czemu artystka mogła polecieć do Sydney i wziąć udział w finale międzynarodowego konkursu dla młodych sopranów dramatycznych – Elisabeth Connell Prize.

W ostatnim etapie konkursu podczas koncertu finałowego w Sydney wystąpiło tylko pięć finalistek z całego świata, w tym jedyna śpiewaczka z Europy – Anna Patrys. Ostatecznie laureatką Elizabeth Connell Prize została właśnie Anna Patrys. Nagrodę wręczył dyrygent i pianista pochodzenia australijskiego Richard Bonynge. Główną nagrodą w konkursie jest stypendium w wysokości 20 tys. dolarów.

W Sydney Anna Patrys zaśpiewała m.in. arię Leonory “Tacea la notte placida” z opery Giuseppe Verdiego “Trubadur”, pieśń Richarda Straussa “Morgen!”, “Cabalettę” i “Kołysankę” z opery Igora Strawińskiego “Żywot rozpustnika”, rolę Elżbiety z opery Ryszarda Wagnera “Tannhäuser” oraz Izoldę (utwór “Liebestod”) z finału opery Wagnera “Tristan i Izolda”.

Anna Patrys jest jedną z największych w Polsce śpiewaczek operowych. Jej skala głosu wynosi około 3,5 oktawy (przeciętny człowiek ma około 1,5 oktawy), ma nadzwyczajne umiejętności, doskonałą technikę wokalną oraz unikalną ciemną barwę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group