Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6009
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Anna Konieczyńska jeleniogórskim starostą

Poniedziałek, 15 grudnia 2014, 13:21
Aktualizacja: Środa, 17 grudnia 2014, 20:08
Autor: Mea
Powiat: Anna Konieczyńska jeleniogórskim starostą
Fot. Mea
Podczas sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego w dniu 15. grudnia radni na nowego starostę wybrali Annę Konieczyńską (PO), która otrzymała 13 głosów na 18 oddanych. – Mam wiele planów na rozwój powiatu, zamierzam też kontynuować dobrze prowadzoną współpracę i promocję zagraniczną – powiedziała pani starosta.

Wicestarostą, 18 głosami za, został Paweł Kwiatkowski (PSL), mieszkaniec Rybnicy. Na członka zarządu, 15 głosami za, wybrano Andrzeja Walczaka (również PSL) z Karpacza.

Na 18 radnych jedynie pięciu zagłosowało przeciwko kandydaturze Anny Konieczyńskiej. Pani starosta jest mieszkanką Dziwiszowa. Studiowała Informatykę i Zarządzanie na Politechnice Wrocławskiej. Pracowała w bankach, biurach maklerskich, a także w jeleniogórskim LO nr 1, jako nauczycielka informatyki. Obecnie pracuje w jeleniogórskim oddziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

- Taka była wola radnych, bym kandydowała na starostę. Od wielu lat pracuję w samorządzie. Przez cztery lata byłam radną powiatu jeleniogórskiego i teraz też zostałam wybrana. Najważniejsi są dla mnie mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego i ich potrzeby. Będę również intensywnie rozwijać współpracę zagraniczną, by promować nasz region turystyczny – podkreślała Anna Konieczyńska.

Jacek Włodyga, który od 12 lat pełnił funkcję starosty jeleniogórskiego, nie kandydował ponownie na to stanowisko. Jest obecnie radnym powiatu.

- W pierwszej kadencji byłem przewodniczącym Rady Powiatu Jeleniogórskiego, a później trzy kadencje starostą jeleniogórskim. Stwierdziłem, że najwyższy czas ustąpić miejsca młodym. Natomiast zadeklarowałem, że chętnie pomogę nowej pani staroście, jeśli tylko będzie tego potrzebowała. Teraz zajmę się działalnością na rzecz sportu, a dokładniej narciarstwa. Chciałbym również kontynuować współpracę zagraniczną, która obecnie kwitnie – mówił Jacek Włodyga.

Film Telewizji StrimeoTV

Czytaj również

Komentarze (56) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group