Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8161
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ankieterzy pukają do drzwi jeleniogórzan

Sobota, 11 listopada 2017, 6:36
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 listopada 2017, 6:51
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Ankieterzy pukają do drzwi jeleniogórzan
Fot. Paweł Guszała
Od sierpnia na terenie Jeleniej Góry prowadzona jest inwentaryzacja systemów grzewczych. Wyspecjalizowana firma w imieniu władz miasta sprawdza czym ogrzewają swoje domy mieszkańcy. Takie informacje pomogą sporządzić na przyszłość skuteczną strategię walki z niską emisją.

Ankietę przeprowadza firma Atmoterm z Opola. - Jej pracownicy odwiedzają mieszkańców Jeleniej Góry w ich domach. Bardzo łatwo jest ich zidentyfikować. - Ankieterzy wyposażeni są w identyfikator, mają kopie listu uwierzytelniającego od Prezydenta Miasta. – mówi Magdalena Krzysik, kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM. – Jeżeli ktoś ma jakieś podejrzenia, że dana osoba może podszywać się pod ankietera, zawsze można go sprawdzić. Wystarczy zadzwonić do Urzędu Miasta: tel. 75 75 49 855 lub bezpośrednio do firmy Atmoterm: 77 442 66 66.

Ankieta jest bardzo prosta a jej wypełnienie nie zajmuje więcej, niż 10 minut. To pracownik Atmoterm zadaje pytania i sam zaznacza odpowiedzi. Nie pyta o dane osobowe, tylko o funkcjonujące w lokalu ogrzewanie czy planowaną lub wykonaną termomodernizację budynku. Władze miasta apelują do mieszkańców o pomoc. Każda wypełniona ankieta jest dla nich cennym źródłem informacji. Na ich podstawie sporządzona zostanie miejska strategia walki z niską emisją.

Obecnie ankieterzy będą pojawiali się w centrum Jeleniej Góry. Nie będą odwiedzać domów lub mieszkań podłączonych do sieci ECO. Zbiorcza informacja na temat systemów grzewczych z terenu naszego miasta ma być gotowa do końca roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group