Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 5429
Zalogowanych: 30
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Anioły codzienności” w Centrum Handlowym Echo

Sobota, 16 lipca 2011, 7:45
Aktualizacja: 7:46
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: „Anioły codzienności” w Centrum Handlowym Echo
Fot. Agrafka
Letnia wystawa stworzona przez wolontariuszy i podopiecznych Fundacji S.O.S. Codzienność została wczoraj otwarta w Centrum Handlowym – Echo. Prace w postaci obrazów, rzeźb oraz ręcznie robionej biżuterii i kartek można podziwiać do 17 lipca. Przy wystawie działa również kącik dla dzieci.

Na wystawie znalazły się zarówno obrazy malowane pastelami, akwarelami, farbami olejnymi, aerografem i techniką kładzenia gładzi, jak i ręcznie robiona biżuteria, kartki pocztowe, czy też ozdoby o motylich kształtach. Swoistym symbolem fundacji są anioły codzienności, które pokazują, że każdy może stać się takim cichym aniołkiem, który poprzez własną inwencję twórczą obdaruje drugą osobę odrobiną radości.

- Dzięki życzliwości Centrum Handlowego Echo zorganizowaliśmy wystawę naszych prac i mamy nadzieję, że będziemy to mogli robić cyklicznie, aby promować produkty, które wyrabiamy własnoręcznie. Celem akcji jest też zachęcenie innych do działania twórczego. Przychodzą do nas głównie matki z dziećmi, ale nie tylko. W czasie trwania warsztatów dzieci pod opieką zajmują się własną twórczością, a mamy oraz wolontariusze tworzą swoje prace. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych na nasze warsztaty artystyczne. Szukamy również większego lokalu, bowiem nasza grupa wciąż się powiększa – powiedziała Alina Boreta, prezes Fundacji S.O.S. Codzienność.

Wolontariusze oferują także malowanie pokoi dziecięcych w fantazyjne wzory. Na wystawie można obejrzeć jeden z takich wzorów, a mianowicie arlekina. Bardzo ciekawe są również tryptyki, które tworzą jedną całość, natomiast można je powiesić osobno, nierównomiernie, co nadaje przestrzeni namiastkę muzeum.

Artyści z Fundacji S.O.S. Codzienność malują obrazy także na zamówienie.
- Maluję na obrazach wszystko, co mi przyjdzie do głowy. Jest to moja ogromna pasja, jednak po urodzeniu dziecka nie miałam czasu na kontynuowanie malarstwa. Dzięki fundacji mogę połączyć opiekę nad dzieckiem z twórczością, a co najważniejsze, moja córeczka rozwija się twórczo wraz ze mną. Dzieci mają swój kącik i są pod stałą opieką, a my możemy spokojnie oddać się własnej pasji. Do tej pory namalowałam m.in. wariacje figur geometrycznych, kompozycje kwiatowe oraz konie, gdyż są uosobieniem spokoju – powiedziała Katarzyna Obaz, członkini Fundacji S.O.S. Codzienność.

Prace można kupić na stronie fundacji www.codzienność.org, a zysk ze sprzedaży przeznaczany zostaje na zakup materiałów potrzebnych do prowadzenia warsztatów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
634
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Magiczny poranek w Kotlinie
 
Aktualności
Ulewa w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Fajfy Cieplickie – potańczyli przed deszczem
 
Kultura
Wystartowało Lwóweckie Lato Agatowe
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group