Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 5005
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Anilux do likwidacji. Pracę straci 120 osób

Wtorek, 28 czerwca 2011, 10:31
Aktualizacja: Wtorek, 5 lipca 2011, 23:02
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Anilux do likwidacji. Pracę straci 120 osób
Fot. Angela
Jak dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych źródeł Jeleniogórska Przędzalnia Czesankowa „Anilux” z dniem pierwszego lipca br. kończy produkcję. Z tą datą zakład zostanie zamknięty. Pracę straci 120 osób. Obecnie sprawą likwidacji spółki zajmuje się syndyk.

O konkretach i szczegółach likwidacji jeleniogórskiego Aniluxu nikt z załogi nie chce mówić. Dzisiaj usłyszeliśmy od pracowników, że prezes, Jacek Dutkowski, który tę funkcję po Zofii Czernow objął w lipcu minionego roku, wczoraj zakończył swoją pracę i od dzisiaj nie jest już prezesem. Majątkiem firmy zarządza syndyk, który w zakładzie ma dopiero być jutro. Nikt z pracowników nie został natomiast upoważniony do udzielania w tej sprawie jakichkolwiek informacji.

Jeleniogórski Anilux w sierpniu 1998 roku w drodze komercjalizacji został przekształcony w spółkę akcyjną. Sześć lat temu podjęto pierwszą próbę jego sprzedaży, ale bezskutecznie. Kolejny raz Anilux został wystawiony na sprzedaż w minionym roku, ale też nie znalazł nabywcy.

Anilux był największym w kraju producentem włóczek do robótek ręcznych, przędz dziewiarskich oraz wyrobów włókienniczych. Posiadał ponad 60-letnią tradycję w produkcji włóczek, które były sprzedawane głównie do sieci detalicznych na terenie całego kraju oraz w ok. 5 procentach do krajów UE.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (143) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group