Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 2793
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Anielskie tango w Kościele Łaski. Po koncercie kwintetu Piazzoforte

Sobota, 20 sierpnia 2011, 11:29
Aktualizacja: 13:49
Autor: Jakub Thauer
JELENIA  GÓRA: Anielskie tango w Kościele Łaski. Po koncercie kwintetu Piazzoforte
Fot. Jakub Thauer
Wczoraj, 19 sierpnia w Kościele Łaski w Jeleniej Górze (dawnym Kościele Garnizonowym) odbył się koncert „Tango Anioła” w wykonaniu kwintetu Piazzoforte oraz bandoneonisty Christiana Gerbera, oparty na utworach Astora Piazzolli.

Wczorajszy koncert w Kościele Łaski w Jeleniej Górze przygotowano w ramach projektu pt.: „Popłyń z Tangiem”, którego organizatorami są Jeleniogórskie Centrum Kultury oraz Miasto Jelenia Góra. Co ciekawe, przedsięwzięcie trwające w stolicy Karkonoszy w dniach od 16 do 20 sierpnia obejmuje nie tylko koncerty znanych muzyków, lecz także pokazy filmowe, tańca, warsztaty taneczne itp.

– Koncert Piazzoforte z bandoneonistą Christianem Gerberem zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie. Dlaczego? Albowiem ekspresja mieszała się tutaj z tajemniczością, radość i emocje z nostalgią, a niekiedy wręcz smutkiem. Bardzo lubię tego typu projekty, nietuzinkowe, inne od znanych nam na co dzień i przełamujące utarte schematy – podsumował Karol Piotrowski, jeden z uczestników.

Dzisiaj, w ramach „Popłyń z Tangiem” o godz. 19.00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbędzie się koncert zespołu „New Tango Bridge” i Katarzyny Jamróz. Z kolei jutro z tangiem „popłyną” w e.V Steinhaus w Bautzen, gdzie o godz. 16.00 wystąpi „Ariel Ramirez Tango Quartet".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group