Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5955
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Andrzejkowy bal z czarownicą w tle

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 26 listopada 2008, 17:30
Aktualizacja: 17:54
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Andrzejki już w nadchodzącą niedzielę. Tymczasem dziś Książnica Karkonoska zaprosiła dzieci z Przedszkola nr 2 na nietypowe spotkanie ze światem magii i wróżb związanych ze zbliżającym się czasem ostatnich przed Bożym Narodzeniem zabaw.

Była też „prawdziwa” czarownica. Nikt jednak się jej nie bał. Dziewczęta i chłopcy poznali andrzejkowe zwyczaje i wróżby. Niestety, w Książnicy Karkonoskiej topienie wosku lub ołowiu i odczytywanie zamysłów przeznaczenia z powstałych kształtów nie było możliwe ze względów bezpieczeństwa.

Ale i z tym kłopotem poradzono sobie. Dzieci darły papier na przypadkowe kształty, a później – jak w teatrze cieni – wyświetlano je na ścianie w świetle lampy. Każdy odczytywał w ten sposób swoją „przyszłość”. Nie zabrakło też innych zabaw: „łowienia” złotych rybek z wróżbami oraz tańców.

O wszystko zadbała Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa Książnicy Karkonoskiej, która już stała się miejscem bardzo przyjaznym i często odwiedzanym przez najmłodszych. Dyrekcja placówki ma nadzieję, że w ten sposób wychowa sobie przyszłych stałych czytelników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~d 26-11-2008 17:42
Sprostowanie do powyższego tekstu..nie oddział, a Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa
~Tee 26-11-2008 18:01
dlaczego ta Książnica ma taka trudną i dłuuuuugą nazwę nie do zapamiętania... za dużo członów w tej nazwie....
~d 26-11-2008 18:07
Dziękuję za korektę
~:) 26-11-2008 18:51
Można używać w skrócie "Książnica Karkonoska".... albo JCIiER Książnica Karkonoska.... ;-D
~Tee 26-11-2008 19:23
A nie wystarczyło by tylko "Książnica Karkonoska"? Ale pewnie to brzmi bardziej uczenie bo pan Zawiła nie chce robić za zwykłego bibliotekarza, on ma pewnie trzy zawody, przepraszam: cztery: bibliotekarz, edukator czyli nauczyciel, informatyk, a z zawodu poseł i pewnie coś jeszcze ma w zanadrzu... Dla jednego człowieka to nawet nazwę wydłużą, widocznie on sobie kompensuje coś innego, co jest za małe. Niektórym wystarcza duuuuży samochód...
~gregor 26-11-2008 19:37
Kiedy chciano spalić czarownicę na stosie w ramach września, feministki podniosły larum, a tu proszę - nie dość że czarownica jednak jest, to jeszcze nieświadome nasze dziatki indktrunuje. Czy Gretkowska o tym wie ? A klika z Szeniszyn na czele również ?
~Wierzący pedagog 26-11-2008 20:00
Nie zaprowadzę swoich podopiecznych w te okultystyczn klimaty. Dobrze, że nie ma jeszcze takiego przymusu.
~~~ 26-11-2008 20:49
~bo JCIiER Książnica Karkonoska to nie tylko tylko biblioteka ale rowniez centrum informacji turystycznej. zawsze ktoś musi się uczepić czegoś bo bez tego nie potrafią się niektórzy wypowiadać... a to, że fajne andrzejki dzieci miały to nikt nie napisze...
~Nadia 26-11-2008 21:43
Ludzie, co Wy tutaj wypisujecie???!!! Nie macie większych problemów???!!! A tak poza tym, to jak wypowiadacie się na forum (nawet, jeżeli to jest pod pseudonimem), to zajrzyjcie czasami do słownika ortograficznego, albo do słownika poprawnej pisowni, czy polszczyzny, bo Wasze błędy są porażające!!! WSTYD!!! I do tego nie jesteście do końca poinformowani o szczegółach. Nie wystarczy napisać, co Was "boli", trzeba mieć jeszcze dokładne informacje na dany temat. Ja nie potrafię zrozumieć ludzkiej zawiści. To oczywiście dotyczy osoby, która wypowiedziała się jako piąta. Co Ciebie obchodzi, ile fakultetów skończył dyrektor Zawiła!!! Jeżeli zazdrościsz tego, co On osiągnął, to idź do szkoły i zacznij się kształcić, a nie wypisujesz tutaj jakieś bzdury!!! I w dodatku na 100% nie znasz tej osoby!!! Po drugie: nazwa. Jeżeli macie kłopoty z pamięcią, to wybierzcie sie do apteki i kupcie sobie lecytynę E, albo jakiś inny środek, który poprawi Waszą koncentrację i pamięć!!! Co jest takiego trudnego w tej nazwie??? Ja usłyszałam ją tylko raz i do tej pory pamiętam. Dla przypomnienia: JELENIOGÓRSKIE CENTRUM INFORMACJI I EDUKACJI REGIONALNEJ "KSIĄŻNICA KARKONOSKA". A jak byście byli na tyle inteligentni, to każdy z Was miałby swój skrót tej nazwy w swojej głowie i nie byłoby problemu!!! Jako mieszkańcy Jeleniej Góry, powinniście być dumni, że w Waszym mieście istnieje takie Centrum, taka biblioteka... Pozdrawiam i namawiam do zastanowienia się nad własnymi wypowiedziami. Dobra rada: NAJPIERW PRZEMYŚL STO RAZY, ZANIM COŚ NAPISZESZ, ALBO JAK NIE MASZ NIC CIEKAWEGO DO POWIEDZENIA, TO LEPIEJ NIC NIE PISZ!!!
~Sabath 26-11-2008 21:53
prawdziwą czarownicę to ja mam obok i już dziękuję
~do ~~ 26-11-2008 21:58
Jak to nikt nie napisze? Przecież Pani napisała!
~Tee 27-11-2008 7:10
"Prawdziwa cnota krytyk się nie boi". Jesteśmy dumni, że Książnica Karkonoska istnieje. Jednakże Pani sama określając ten przybytek nie wyraziła się "istneje takie Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska" lecz użyła słów "takie Centrum taka biblioteka". Komu przeszkadzała nazwa "Grodzka Biblioteka Publiczna"? Może być i Książnica Karkonoska, ale po co aż ośmiowyrazowy potworek, którego nazwa nie mieści się nawet na szyldzie tej instytucji? To tak jakby w nazwie urzędu miasta umieścić wszystkie jego wydziały jakie tylko tam są. Inni też nie mogą zapamiętać tej nazwy, o czym świadczy post z godziny 20:49, w którym aby podać co tam naprawdę jest, przybytek ten określono jako "biblioteka i centrum informacji turystycznej".
~Tee 27-11-2008 7:55
do Nadia: Czy mysli Pani, że np. w Bibliotece Narodowej Ossolineum są same tylko książki?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group