Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6188
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Andrzejkowy bal z czarownicą w tle

Środa, 26 listopada 2008, 17:30
Aktualizacja: 17:54
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Andrzejkowy bal z czarownicą w tle
Fot. TEJO
Andrzejki już w nadchodzącą niedzielę. Tymczasem dziś Książnica Karkonoska zaprosiła dzieci z Przedszkola nr 2 na nietypowe spotkanie ze światem magii i wróżb związanych ze zbliżającym się czasem ostatnich przed Bożym Narodzeniem zabaw.

Była też „prawdziwa” czarownica. Nikt jednak się jej nie bał. Dziewczęta i chłopcy poznali andrzejkowe zwyczaje i wróżby. Niestety, w Książnicy Karkonoskiej topienie wosku lub ołowiu i odczytywanie zamysłów przeznaczenia z powstałych kształtów nie było możliwe ze względów bezpieczeństwa.

Ale i z tym kłopotem poradzono sobie. Dzieci darły papier na przypadkowe kształty, a później – jak w teatrze cieni – wyświetlano je na ścianie w świetle lampy. Każdy odczytywał w ten sposób swoją „przyszłość”. Nie zabrakło też innych zabaw: „łowienia” złotych rybek z wróżbami oraz tańców.

O wszystko zadbała Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa Książnicy Karkonoskiej, która już stała się miejscem bardzo przyjaznym i często odwiedzanym przez najmłodszych. Dyrekcja placówki ma nadzieję, że w ten sposób wychowa sobie przyszłych stałych czytelników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group