• Sobota, 25 stycznia 2020
  • Godz. 3:24
  • Imieniny: Elwiry, Miłosza, Pawła
  • Czytających: 3042
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Andrzej Kowal nadal szefem okręgu

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 12 marca 2016, 15:56
Aktualizacja: Niedziela, 13 marca 2016, 13:03
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Dotychczasowy prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jeleniej Górze Andrzej Kowal, decyzją delegatów będzie piastował swoją funkcję kolejną kadencję. W wyborach na szefa związku, które odbyły się dzisiaj (12.03) w auli rektoratu Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej zdeklasował swojego kontrkandydata Roberta Stachowskiego.

W głosowaniu na prezesa rywalem dotychczasowego szefa związku był działacz i trener kobiecego klubu Orlik Jelenia Góra – nieznane szerzej w środowisku piłkarskim, co dało się odczuć podczas debaty. Za Andrzejem Kowalem oddano 110 głosów, za Robertem Stachowskim 2 (w tym sam na siebie zagłosował), a jedna osoba wstrzymała się od głosowania, które decyzją większości delegatów było jawne, co jest zgodne z par. 15 statutu OZPN Jelenia Góra.
§ 15. Kadencja władz oraz Prezesa Zarządu trwa cztery lata, a ich wybór odbywa się w głosowaniu tajnym lub jawnym, w zależności od uchwały Walnego Zebrania.

Uważam, że jego kandydatura jest groteskowa. Tak naprawdę nikt go nie zna. Staje w jednym szeregu z człowiekiem, który zrobił dużo dla tego związku, tylko my – Polacy oczekujemy, że Andrzej Kowal jest wszechmogący i każdy problem, z którym przyjdziemy rozwiąże na korzyść petenta. Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził – mówił menedżer Olimpii Kowary Tomasz Dudziak. Kowal też takim człowiekiem nie jest. Wielokrotnie czułem się skrzywdzony, ale z egoizmu, bo chciałem dla siebie. Po czasie wiem, że wszystkie jego decyzje były sprawiedliwe i uważam, że jest najlepszym kandydatem jakiego możemy się spodziewać. W świecie dolnośląskim przewyższa każdego. Uważam, że jest zdecydowanie lepszy niż prezes DZPN-u pan Padewski - dodał T. Dudziak.

Sam Robert Stachowski nie przejmuje się porażką. – Jeżeli w XXI wieku startujemy w jakichkolwiek wyborach i ktoś mówi o wstydzie, to znaczy, że jest nie do końca dojrzałym człowiekiem, bo każdy z sali mógł wystartować – odniósł się do słów Dudziaka, które padły podczas zebrania R. Stachowski. – Zasadnicze pytanie, czy głosowanie powinno być tajne? Uważam, że powinno być tajne – powiedział prezes/ trener Orlika Jelenia Góra, który nie twierdzi, że wygrałby, gdyby głosowanie było tajne i szanuje Andrzeja Kowala.

Zwycięzca walnego zgromadzenia sprawozdawczo-wyborczego gratulował delegatom dobrego wyboru. – Jest to spore wyzwanie, które stoi przede mną. Jest to kolejna moja kadencja, ale czekają nas bardzo duże wyzwania – powiedział Andrzej Kowal. – Założyłem sobie przed wyborami, że nie będę robić żadnych spotkań, bo z prawie wszystkimi działaczami spotykam się na co dzień i delegaci powinni mnie ocenić za to, co robię – dodał prezes OZPN Jelenia Góra podkreślając wsparcie klubów w pozyskiwaniu środków unijnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~KS Wichos. 12-03-2016 17:10
Gratulujemy!
~toma 12-03-2016 19:32
Nic się w tym bagnie nie zmieni. Beton, leśne dziadki nie do ruszenia!. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia.
~jecool 12-03-2016 20:55
Chcieliście zmiany i co?? Mówiłem że wszystko psu w d... Każdy płacze jak to jest źle bo leśne dziady siedzą, nic nie robią i tylko kase zgarniają. Była dziś okazja coś zmienić to wszyscy wody w usta nabrali bo dostali po medalu? Parodia...
~mitex 13-03-2016 7:27
Lysy dudzia...malo w dupee nie wszedl lesnym . Ci prezesi to zwykle ... narzekaja a udawali idiotow. A traz dopiero bedziecie placic......na tym walnym gdyby jasinsi kazal glosowacglosowac ze pilka bedzie kwadratowa to by tak bylo...
~kora 13-03-2016 8:54
co się dziwić kibolom jak widzę, że prym wiodą ganksterzy.
~POLSKA 13-03-2016 11:37
Adama będzie ciężko oderwać , wgryzł się w glebę na dobre
~No 13-03-2016 13:11
No widać ciągle ten sam beton..........
~18sqandal 14-03-2016 20:47
...... wynik jest taki jaki jest a to dlatego ze głosowanie było jawne to kpina .Napewno w tajnym głosowaniu wynik byłby inny a tak ........... no cóż . A ze beton to tak jak w większości okręgów piłkarskich .
~obecny 14-03-2016 21:43
Byłem na wyborach po raz drugi. Zdjęcia z obrad i wyborów pokazują jedno... brak pokolenia i chętnych przejąć stery w lokalnych klubach z regionu od osób które z piłka nożną związani są od 20-30 czy 40 lat...i robią to społecznie bo to ich pasja... a pokolenie z lat 80 i 90 XX w. to tylko pokolenie że "im się należy... należy im dać to i owo..." oni wiedzą lepiej i najlepiej chcą być za to wynagradzani... inaczej to tylko potrafią napisać jedno czy dwa zdania... że beton i leśne dziadki... Niestety większość z tych młodych ma mózgi z betonu i najlepiej to im wychodzi oglądanie piłki w tv... oczywiście jak rodzice dają jeść i pić... i trolować to z nich każdy potrafi.... że na prowadzeniu klubu się znają jak mało kto... chcesz podyskutować - wysil mózg i napisz do mnie Tomasz Sabinarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group