Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 6147
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

“Andaluzja – między tradycją a nowoczesnością”

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 25 stycznia 2015, 8:26
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 stycznia 2015, 8:03
Autor: Manu
Fot. Magdalena Kowalska
W czwartek (29.01) o godz. 19.00 w Muzeum Przyrodniczym (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim) rozpocznie się prelekcja multimedialna pt. “Andaluzja – między tradycją a nowoczesnością”. Spotkanie poprowadzi Magdalena Kowalska. Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona).

- Andaluzja od wielu jest uważana za synonim Hiszpanii – twierdzi prelegentka Magdalena Kowalska. - W tej słonecznej i barwnej krainie tradycja przeplata się z nowoczesnością, a sacrum z profanum. Jej mieszkańcy znani są z miłości do dobrej zabawy, wina i korridy. Flamenco, barwne suknie, świąteczne procesje, gaje oliwne oraz wspaniała architektura to tylko niektóre z elementów tworzących tę niezwykłą mozaikę kulturową, w której zdecydowanie warto się zatopić.

Magdalena Kowalska to magister etnologii, studentka ekonomii, blogerka. Przez rok mieszkała w Andaluzji. Jest miłośniczką zwierząt, podróży, wypraw rowerowych oraz dobrej literatury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~stały uczestnik 25-01-2015 20:00
Zapowiada się ciekawie. Warto chodzić na spotkania z ludźmi, którzy tam byli, widzieli, znają dane miejsca od podszewki, bo wrocławskie "słoiki", których nam często przysyłają z Wrocławia i Wrocław za nie płaci, to z wiedzą na ogół z Wikipedii.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group