Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 3623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ambitni i zdolni mimo wszystko

Sobota, 13 marca 2010, 8:42
Aktualizacja: 8:43
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ambitni i zdolni mimo wszystko
Fot. Organizator
Około trzydziestu uczniów Gimnazjum dla Dorosłych “Amicus” w Jeleniej Górze udowodniło, że mimo przeciwności losu, potrafi i chce uczyć się i rozwijać osiągając przy tym świetne wyniki. Najlepsi odebrali z rąk dyrekcji szkoły i komendanta Hufca Środowiskowego OHP nagrody za wytrwałość i wyniki.

Uroczystość podsumowująca wyniki semestru zimowego w Gimnazjum dla Dorosłych “Amicus” w Jeleniej Górze była nie tylko dla nagrodzonych dniem wyjątkowym. Szkoła Amicus jest bowiem placówką nietypową, do której oprócz osób dorosłych uczęszcza liczne grono młodzieży skierowanej z różnych szkół miasta i Dolnego Śląska do realizacji obowiązku szkolnego, z jednoczesnym przyuczeniem do wybranego zawodu w ramach OHP.

– Ze szczególną satysfakcją podkreślić należy, iż duża część słuchaczy umiejętnie łącząc naukę z przyuczeniem do zawodu osiągnęła bardzo wysokie oceny średnie powyżej 4,0 i 4,51 z egzaminów semestralnych. Wcześniej ta młodzież miała problemy adaptacyjne uniemożliwiające realizację obowiązku szkolnego w gimnazjach obwodowych – mówi Krzysztof Zaborski, dyrektor szkoły.

Obecnie w Amicusie wielu osiąga wysokie wyniki w nauce i jest również laureatami konkursów informatycznych, poetyckich, plastycznych oraz zawodów sportowych organizowanych przez Komendę Dolnośląską OHP na szczeblu lokalnym i wojewódzkim. Dyrektor szkoły Krzysztof Zaborski wraz z komendantem Hufca Środowiskowego OHP w Jeleniej Górze uhonorowali najlepszych uczniów cennymi nagrodami rzeczowymi.

– Mamy nadzieję, że zmobilizuje to pozostałyc i pozwoli im uwierzyć w swoje siły i możliwości, a grono około trzydziestu wyróżnionych znacznie się powiększy w semestrze letnim. Istotnymi czynnikami mobilizującymi do nauki są na pewno – oprócz mozolnej pracy nauczycieli i opiekunów z OHP – przebazowanie szkoły do nowego obiektu oraz wyposażenie jej w pełni w sprzęt komputerowy i multimedialny. Umożliwia to stosowanie coraz nowocześniejszych i skuteczniejszych metod nauczania, a zajęcia czyni bardziej atrakcyjnymi – powiedział Krzysztof Zaborski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group