Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5059
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przesieka: Ambasador Japonii w Ogrodzie Siruwia

Niedziela, 27 czerwca 2021, 7:00
Autor: WAC
Przesieka: Ambasador Japonii w Ogrodzie Siruwia
Fot. użyczone
Ambasador Japonii Miyajima Akio odwiedził w ostatni piątek (25.06) Małą Japonię - Ogród Japoński Siruwia w Przesiece. Dyplomata przyjechał na zaproszenie właścicieli Ogrodu Japońskiego Sylwii i Jakuba Kurowskich oraz Fundacji Heiwa, aby wziąć udział w uroczystości odsłonięcia Słupa Pokoju.

W ceremonii odsłonięcia Słupa Pokoju wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz organizacji społecznych. Uroczystości o towarzyszyła prezentacja japońskiej ceremonii herbacianej wykonana przez Stowarzyszenie Drogi Herbaty Urasenke Sunshinkai oraz pokazy sztuki harmonii aikido Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido.

Idea Słupów Pokoju wywodzi się z Japonii i jest pokłosiem zrzucenia bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki. Słupy Pokoju znajdują się we wszystkich krajach świata, w tym także w wielu miejscach w naszym regionie. Umieszczone na nich przesłanie „Niech będzie pokój na ziemi” jest zaproszeniem do chwili refleksji nad wartością jaką jest pokój zarówno w wymiarze wewnętrznym, jak i globalnym.

Twoja reakcja na artykuł?

12
63%
Cieszy
4
21%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group