Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 10461
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ambasador Izraela z wizytą w Jeleniej Górze

Czwartek, 19 października 2017, 15:20
Aktualizacja: Sobota, 21 października 2017, 13:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ambasador Izraela z wizytą w Jeleniej Górze
Fot. Przemek Kaczałko
Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce przyjechała z wizytą do Jeleniej Góry, gdzie spotkała się z samorządowcami z dziesięciu dolnośląskich gmin, zwiedzała nasze miasto i okolice, a następnie, o godz. 16.30 poprowadzi wykład w Politechnice Wrocławskiej w Cieplicach.

- Chcemy nawiązać współpracę z dolnośląskimi samorządami, ale nie tylko formalnie - podkreśliła Anna Azari szczególny nacisk stawiając na technologię, turystykę i kulturę. - Izrael jest mocno rozwinięty w technologii wodnej i cyberbezpieczeństwie - dodała. Jak mówiła pani ambasador, wielu obywateli Izraela ma polskie korzenie, a Dolny Śląsk, w tym Jelenia Góra ma turystycznie wiele do zaoferowania. - Izraelczycy cały czas szukają nowych kierunków, już zaczęli masowo jeździć do Polski i należy im pokazać walory Dolnego Śląska - powiedziała Anna Azari.

- Podpisaliśmy list intencyjny z dziesięcioma dolnośląskimi gminami, które chcą nawiązać współpracę na poziomie technologicznym, edukacji, wymiany kulturalnej, ale również turystycznej z państwem Izrael - powiedział Marek Kobiec, wiceprezes Polsko-Izraelskiej Izby Gospodarczej, który również brał udział w spotkaniu z samorządowcami. W działaniach mają go wspierać samorządowcy z prezydentem Jeleniej Góry (Marcin Zawiła) i Wałbrzycha (Roman Szełemej) na czele oraz burmistrzem Wołowa (Dariusz Chmura), wójtem Kondratowic (Wojciech Bochnak), dolnośląskim radnym Jackiem Pilawą i starostą powiatu średzkiego (Sebastian Burdzy).

Ambasador Izraela zwiedziła od wczoraj m.in. Termy Cieplickie, Metal-Master, gdzie zachwyciła się budową prywatnego odrzutowca Flaris Lar 1 oraz Zorkę. Po spotkaniu w Ratuszu zwiedziła centrum miasta, a od godz. 16:30 poprowadzi wykład w Pałacu Schaffgotschów na temat 70 lat istnienia państwa Izrael.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
449
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group