Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 6073
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ambasador Izraela z wizytą w Jeleniej Górze

Czwartek, 19 października 2017, 15:20
Aktualizacja: Sobota, 21 października 2017, 13:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ambasador Izraela z wizytą w Jeleniej Górze
Fot. Przemek Kaczałko
Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce przyjechała z wizytą do Jeleniej Góry, gdzie spotkała się z samorządowcami z dziesięciu dolnośląskich gmin, zwiedzała nasze miasto i okolice, a następnie, o godz. 16.30 poprowadzi wykład w Politechnice Wrocławskiej w Cieplicach.

- Chcemy nawiązać współpracę z dolnośląskimi samorządami, ale nie tylko formalnie - podkreśliła Anna Azari szczególny nacisk stawiając na technologię, turystykę i kulturę. - Izrael jest mocno rozwinięty w technologii wodnej i cyberbezpieczeństwie - dodała. Jak mówiła pani ambasador, wielu obywateli Izraela ma polskie korzenie, a Dolny Śląsk, w tym Jelenia Góra ma turystycznie wiele do zaoferowania. - Izraelczycy cały czas szukają nowych kierunków, już zaczęli masowo jeździć do Polski i należy im pokazać walory Dolnego Śląska - powiedziała Anna Azari.

- Podpisaliśmy list intencyjny z dziesięcioma dolnośląskimi gminami, które chcą nawiązać współpracę na poziomie technologicznym, edukacji, wymiany kulturalnej, ale również turystycznej z państwem Izrael - powiedział Marek Kobiec, wiceprezes Polsko-Izraelskiej Izby Gospodarczej, który również brał udział w spotkaniu z samorządowcami. W działaniach mają go wspierać samorządowcy z prezydentem Jeleniej Góry (Marcin Zawiła) i Wałbrzycha (Roman Szełemej) na czele oraz burmistrzem Wołowa (Dariusz Chmura), wójtem Kondratowic (Wojciech Bochnak), dolnośląskim radnym Jackiem Pilawą i starostą powiatu średzkiego (Sebastian Burdzy).

Ambasador Izraela zwiedziła od wczoraj m.in. Termy Cieplickie, Metal-Master, gdzie zachwyciła się budową prywatnego odrzutowca Flaris Lar 1 oraz Zorkę. Po spotkaniu w Ratuszu zwiedziła centrum miasta, a od godz. 16:30 poprowadzi wykład w Pałacu Schaffgotschów na temat 70 lat istnienia państwa Izrael.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group