Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11308
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Alpejski bieg w Kowarach

Czwartek, 19 sierpnia 2021, 3:35
Aktualizacja: 3:35
Autor: MDvR
Kowary: Alpejski bieg w Kowarach
Fot. organizator
Jacek Sobas wygrał VIII bieg z Kowar na Przełęcz Okraj. 10 km i prawie 700 metrów w pionie, start na deptaku w Kowarach, meta tuż przy granicy z Czechami na wysokości 1050 m n.p.m.

Zawodnicy wystartowali w samo południe i zaraz potem rozpoczęli podbieg w stronę górujących nad miastem Karkonoszy. Kowarska biegowa wspinaczka to jeden z dwóch biegów alpejskich w kalendarzu tegorocznego Pucharu Sudetów w biegach górskich. Kolejna okazja do biegu pod górę nadarzy się 3 października podczas biegu Świeradów Run w Górach Izerskich. Na pozostałych imprezach tego cyklu zawodnicy zawsze mają do wyboru krótki bieg anglosaski o długości ok. 10 km i górski półmaraton. Jedyny wyjątek od tej reguły stanowią właśnie biegi alpejskie, na których dystans jest jeden, ale punkty do klasyfikacji generalnej cyklu doliczamy na obu – krótkim i długim.

Zwycięzca niedzielnych zawodów w Kowarach przybiegł na metę na Okraju w czasie 43 minut i 41 sekund, zdecydowanie wyprzedzając drugiego na mecie Pawła Czerniaka (Karkonosz Running Team). Trzecie miejsce zajął Tomasz Sommer z Sulechowskiej Grupy Biegowej. W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Martyna Masłowska (ULKS Bystrzyca Kłodzka), która wbiegła na Okraj najszybciej. Za nią do mety dotarła Karolina Obstój, a trzecia była Ewa Łukasiewicz (OLAWS Złotoryja).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Kiku Run Team przed OLAWS Złotoryja i drużyną Świeradów – Zdrój Górskie Uzdrowisko. Na wszystkich zawodników czekały na mecie pamiątkowe medale oraz ciepły posiłek. Powrót do Kowar zapewniały busy podstawione przez organizatorów. Impreza zakończyła się tuż po godz. 15:00 uroczystą dekoracją zwycięzców w kowarskiej muszli koncertowej. Ostatni zawodnik dotarł na metę w czasie 1h 46 min. i 34 sek.

Niedzielny bieg zakończył Sportowy Weekend w Kowarach – w sobotę miasto gościło jedną z edycji największego w Polsce cyklu maratonów MTB Bike Maraton, a w niedzielę najpierw rozpoczęła się szosowa indywidualna jazda na czas na trasie Kowary – Okraj (jeden z wyścigów cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk), a potem na scenę wkroczyli biegacze górscy. Łącznie, w trakcie minionego weekendu, wystartowało w Kowarach prawie 1500 sportowców.

Pełne wyniki VIII Biegu alpejskiego Kowary – Okraj: https://wyniki.datasport.pl/results3381/

Twoja reakcja na artykuł?

26
87%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
2
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
821
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group