Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 13789
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Alkoholem i kamieniami „uczcili” zakończenie roku szkolnego

Środa, 29 czerwca 2011, 14:25
Aktualizacja: 14:27
Autor: KMP
Przed sądem rodzinnym odpowie trzech nieletnich, którzy po zakończeniu roku szkolnego upili się i zniszczyli plac budowy. Uczynili to co najmniej trzy razy z pobudek czysto chuligańskich.

Policjanci Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z pokrzywdzonym zatrzymali 15-latka podejrzanego o uszkodzenia mienia z pobudek chuligańskich.

Jak poinformowała dziś policja, do zdarzenia doszło 22 czerwca 2011 roku na terenie gminy Jeżów Sudecki. Chłopak wspólnie ze dwójką swoich rówieśników postanowili uczcić alkoholem zakończenie roku szkolnego.
Kiedy wypili, poszli się „zabawić”. Sprawcy rzucali kamieniami w dach budynku będącego w budowie, skali po tym dachu oraz porozrzucali materiały budowlane. W czasie „zabawy” na budowę przyjechał właściciel, któremu udało się złapać jednego z młodych wandali. Dwójka pozostałych uciekła. Chłopaka przekazał w ręce policjantów, których powiadomił o przestępstwie.

Policjanci ustalili również kolegów zatrzymanego, którzy również odpowiedzą za uszkodzenia mienia. Okazało się, że nieletni uszkodzili dach tego budynku co najmniej trzy razy czym spowodowali straty w wysokości około 2000 zł. Obecnie policjanci ustalają również skąd nieletni mieli alkohol.
Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy policji jeleniogórskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group