Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 14800
Zalogowanych: 78
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Aligator himalajski w Naszym Zoo

Niedziela, 30 marca 2014, 8:34
Aktualizacja: 8:38
Autor: Nasze Zoo
Region: Aligator himalajski w Naszym Zoo
Fot. Nasze Zoo, C. Hammer
Od 1 kwietnia w Naszym Zoo Görlitz–Zgorzelec zamieszka krokodyl. Jeden z egzemplarzy rzadkiego gatunku aligatora himalajskiego (Alligator himalayensis nonsens) będzie można oglądać w przebudowanej zagrodzie wydr.

Aby móc prowadzić w Europie księgę hodowlaną tego rzadkiego gatunku krokodyla, do ich hodowli wezwano także niemieckie ogrody zoologiczne. Nasze Zoo z tego skorzystało, tym bardziej, że gatunek ten doskonale pasuje do geograficznej koncepcji tego ogrodu.

Aligatory himalajskie są bardzo płochliwe, odżywiają się przede wszystkim rybami oraz pierścienicami. Dla ich współmieszkańców, wydr i szopów praczy, a także dla odwiedzających ich gości, zwierzęta te nie będą stanowić zagrożenia.

Wyjątkową cechą tych aligatorów jest rudymentarne owłosienie w okolicy głowy, które jest wynikiem ich przystosowania do chłodnego środowiska życia.

Sonda

Jaki sposób robienia zakupów preferujesz?

Oddanych
głosów
405
W Internecie
26%
Stacjonarnie w sklepie
66%
Oglądam/przymierzam w sklepie, a kupuję w Internecie
8%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Co kawa bez cukru robi w Twoim krążeniu każdego dnia?
Rozmowy Jelonki
Po co właściwie zmieniamy czas? Lepszy zimowy czy letni?
 
112
Zderzenie ciężarówki z osobówką. Zginęły 3 osoby!
 
Aktualności
Cieplice zapraszają na Jarmark Safanduły
 
Aktualności
Nasza Kornelia podbija telewizyjne show
 
Aktualności
Parowóz zachwycił Jelenią Górę
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group