Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 7427
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Aleja Miast Partnerskich Jeleniej Góry gotowa

Piątek, 18 czerwca 2021, 9:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Aleja Miast Partnerskich Jeleniej Góry gotowa
Fot. Przemek Kaczałko
Bautzen (Niemcy), Boxberg (Niemcy), Cervia (Włochy), Randers (Dania), Siewierodonieck (Ukraina), Tequila (Meksyk), Tyler (Stany Zjednoczone), Valkeakoski (Finlandia), Vladimir (Rosja), Erftstadt (Niemcy), Jablonec nad Nysą (Czechy), Changzhou (Chiny), Heidelberg (Niemcy) oraz Międzyzdroje (Polska) - to miejscowości, z którymi Jelenia Góra ma podpisane umowy o partnerstwie. W parku na Wzgórzu Kościuszki powstały klomby symbolizujące każde z wymienionych miast.

Klomby zostały wykonane przez młodzież z 2 klasy technikum leśnego Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej, pod kierownictwem nauczycielki - Anny Rychlewskiej. Prezydent miasta podczas konferencji prasowej dziękował wykonawcom oraz wydziałowi promocji Urzędu Miasta za inicjatywę oraz realizację.

Podczas wykonania braliśmy pod uwagę najbardziej charakterystyczne cechy danych miast - np. Cervia słynie z wydobycia soli, a Bautzen ma piękne mury starego miasta. Boxberg to miasto przemysłowe, ale ma piękne tereny rekultywacyjne. Wykorzystane materiały to przede wszystkim naturalne kruszywa oraz roślinność sezonowa, a także rośliny, które zostaną na lata - mówiła Anna Rychlewska, która mimo trudnych warunków atmosferycznych wraz z młodzieżą wykonała zadanie w niespełna dwa tygodnie.

Wykonawcy i władze miasta zgodnie apelowały, aby uszanować ich pracę - nie niszczyć, nie kraść elementów klombów. Prezydent zapowiada również, że wkrótce pojawi się tam monitoring.

Kontaktowaliśmy się z naszymi miastami partnerskimi, które pozytywnie odpowiedziały na naszą inicjatywę i przesłali nam swoje propozycje, co w projekcie uwzględniła Anna Rychlewska - dodał Andrzej Marchowski z Wydziału Promocji UM, który zapowiada, że Wzgórze Kościuszki będzie w każdą niedzielę wakacji tętnić życiem, np. dzięki szkoleniom z nordic walking.

Jerzy Łużniak dodał, że ZSPUiBS zadba również o kolejne ronda w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

26
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
9%
Złości
2
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
844
Tak
57%
Nie
43%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Piechowice: Burchacki vs. Kubielski
 
Karkonosze
Premiera już za tydzień
 
Aktualności
Patryk dziękuje uczestnikom pikniku
 
Aktualności
Diamencikowe stroje są super
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group