Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 9 stycznia
Imieniny: Juliana, Marceliny, Marianny
Czytających: 6762
Zalogowanych: 24
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ale heca u księdza Steca! – video

Niedziela, 24 maja 2009, 18:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 maja 2009, 15:36
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ale heca u księdza Steca! – video
Fot. TEJO
Matka – najpiękniejsze słowo świata – odmieniano dziś przez wszystkie przypadki podczas tradycyjnego festynu z okazji Dnia Matki zorganizowanego przy parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach. Gościem honorowym święta był znany piłkarz z drużyny Orłów Górskiego – Jerzy Gorgoń, a gwiazdą wieczoru – piosenkarka Halina Frąckowiak.

Festyn zaczął się mszą świętą, po której w pokazie musztry paradnej wystąpili gwardziści Matki Bożej oraz przybyli z Podhala gwardziści z kompanii im. Tadeusza Kościuszki. Paradzie – w tłumie zebranych – bili brawo: gospodarz festynu ks. prałat Józef Stec, proboszcz parafii MBM, prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski, szef rady miejskiej Hubert Papaj, posłanka Marzena Machałek oraz gość honorowy Jerzy Gorgoń, który z żoną przyjechał na Dzień Matki ze Szwajcarii.

W roli konferansjera wystąpił – jak to określił ks. Józef Stec – najlepszy spiker Unii Europejskiej Olgierd Poniźnik, na co dzień burmistrz Gryfowa Śląskiego, który garnitur samorządowca zostawił w szafie. – Dla księdza Steca to podwójne święto, bo jutro obchodzi 35-lecie święceń kapłańskich – podkreślił Olgierd Poniźnik dodając, że kapłan całą noc piekł z tej okazji pierniczki i zastosował jednogroszową zniżkę.

– Matka to najpiękniejsze słowo świata. Życzę wszystkim jeleniogórskim mamom uśmiechu na twarzy – powiedział prezydent miasta Marek Obrębalski. Przemawiał też ksiądz Stec oraz posłanka Marzena Machałek. – Bardzo się cieszę, że po raz kolejny jestem wśród was – powiedziała. Nie zabrakło kandydatów do europarlamentu, których podobizny porozwieszano tu i ówdzie. Pojawił się też Jerzy Tutaj, szef Zamku Książ, który będzie walczył o mandat europosła. – Prosimy, tutaj jest wolne miejsce – mówił Olgierd Poniźnik.

Uroczystość otwarcia uświetnił zespół folklorystyczny Podgórzanie. Ksiądz Stec zaprosił też do zwiedzania wystawy lalek ubranych przez Urszulę Jonkisz, mieszkankę Karpacza. Na boisku policjanci i gwardziści maryjni rozegrali mecz o puchar Jerzego Gorgonia. Spotkanie honorowo zaczął sam legendarny stoper drużyny Kazimierza Górskiego, która w 1972 roku zdobyła olimpijskie złoto, a dwa lata później sięgnęła po srebrny medal Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.
Mecz: Gwardziści vs policjanci, komentowany oczywiście przez Olgierda Poniźnika, wygrali po zaciętej końcówce reprezentanci stróżów prawa 4: 3

Jerzy Gorgoń, który obserwował mecz, wzbudzał średnie zainteresowanie wśród młodzieży, za to oblegał go tłumek starszych kibiców. – Pamiętamy niegdysiejsze sukcesy biało-czerwonych i skuteczne interwencje potężnego obrońcy, który siał postrach wśród napastników drużyny przeciwnika – usłyszeliśmy od jednego z fanów piłki, który dostał od Jerzego Gorgonia autograf. Spotkaniu kibicował też Zbigniew Ładziński. – Prezes Karkonoszy Jelenia Góra. Więcej funkcji nie będę wymieniał, bo bym musiał siedzieć tu do jutra – żartem rzekł Olgierd Poniźnik.

Na estradzie gromkie brawa zebrali młodsi i starsi mistrzowie sztuki cyrkowej z Cyrklandu z Miłkowa, którym towarzyszył wielbłąd, odpoczywający blisko zagonu z truskawkami księdza Steca. – To dlatego ksiądz nie przystrzygł w tym miejscu trawy – mówił Olgierd Poniźnik. Policjanci z Danutą Razmysłowicz na czele znakowali rowery, a strażnicy miejscy z Grzegorzem Rybarczykiem, prowadzili miasteczko ruchu drogowego.

Przez cały czas zabawy trwała wielka loteria. Każdy los wygrywał, a nagrody były różne: od symbolicznych po przydatne i wartościowe. Wielu zwycięzców cieszyło się jednak ze zwojów papieru toaletowego i tanich kosmetyków oraz rzeczy przydatnych w gospodarstwie domowym. Popijano piwo od Spiża z Miłkowa, zajadano potrawy z baru „U ministrantów”, którzy w ten sposób zarabiali pieniądze na obóz. Był talk-show z Jerzym Gorgoniem, a po godz. 19 wystąpi Halina Frąckowiak. Majówka zakończy się późnym wieczorem wspólnym biesiadowaniem przy ognisku. W przedsięwzięcie zaangażował się cały komitet organizacyjny Święta Matki oraz wielu parafian.

Obejrzyj video!

Sonda

Co myślicie o opłatach klimatycznych?

Oddanych
głosów
415
Powinna obowiązywać
16%
Opłaty powinny wzrosnąć
4%
Powinna zostać zlikwidowana
80%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jedna zmiana, która wystrzeli Twój testosteron
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Aktualności
Planetarium może przyjechać do Was
 
Ciekawe miejsca
Jedli, pili i sądzili – Karczma Sądowa w Bukowcu
 
Kilometry
Na obwodnicę Kaczorowa jeszcze długo poczekamy
 
Aktualności
Wiewiórki nie zamarzną w Parku Norweskim w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group