Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 5755
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ale gorąco! Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich

Wtorek, 1 sierpnia 2017, 17:33
Aktualizacja: Czwartek, 3 sierpnia 2017, 17:22
Autor: Joanna
Jelenia Góra: Ale gorąco! Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich
Fot. MT
W poniedziałek (31.07) po godz. 12.00 ratownicy medyczni udzielali pomocy starszej kobiecie, która zasłabła na przystanku autobusowym przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze. Powodem omdlenia był upał.

Wysokie temperatury, które będą utrzymywały się także w naszym regionie jeszcze przez kilka dni, mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Szczególnie narażone są osoby starsze.

- Mam wrażenie, że jest 40 stopni, trudno to wytrzymać. Mam ze sobą wodę, głowę chronię czapką. Upał jednak bardzo doskwiera, jest duszno. Nie mogę stać w cieniu, muszę chodzić po mieście a niestety beton mocno przyciąga ciepło – powiedział 22- letni Tomek, który pracuje roznosząc ulotki reklamowe.

Upał doskwiera wszystkim, jednak szczególnie narażone są osoby starsze, którym zalecamy, aby pozostały w domach. Przebywanie zbyt długo na słońcu może skutkować udarem słonecznym. Może również doprowadzić do nasilenia się niektórych chorób. Pamiętajmy, że w ciągu dnia najwyższe temperatury występują pomiędzy godziną 15.00 a 18.00, natomiast największe promieniowanie UV notowane jest pomiędzy godziną 12.00 a 13.00.

W te gorące dni nie zostawiajmy dzieci i zwierząt w samochodach, ponieważ grozi to śmiertelnym niebezpieczeństwem.

Bardzo ważne jest aby, pić dużo wody. Najlepiej nośmy przy sobie niewielką butelkę, ponieważ wraz ze wzrostem temperatury wzrasta ryzyko odwodnienia i przegrzania organizmu. Jeżeli musimy przebywać na zewnątrz pamiętajmy o nakryciu głowy i wspomagajmy się kremami UV. Wysiłek fizyczny jest przeciwwskazany oraz spożywanie alkoholu, który dodatkowo odwadnia organizm.

W domach i mieszkaniach zalecamy zasłanianie okien w ciągu dnia. Pamiętajmy również aby reagować na każde niepokojące zachowanie, nasza szybka reakcja może uratować komuś życie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group