Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7951
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Alarmowy pech włamywacza

Środa, 13 sierpnia 2008, 14:27
Aktualizacja: 14:28
Autor: TEJO
Wyjący alarm pokrzyżował plany przestępcy, który usiłował włamać się do jednej z restauracji i okraść ją. Sprawca, krótko po włamaniu trafił w ręce policjantów.

28-letni mężczyzna w nocy z wtorku na środę roku dostał się przez dach do jednej z restauracji w Szklarskiej Porębie z zamiarem kradzieży utargu. Miał pecha, gdyż spłoszył go alarm, który włączył się zaraz po jego wejściu do lokalu. Sprawca natychmiast uciekł.

Kilka minut później pokrzywdzony powiadomił o przestępstwie policję.
Funkcjonariusze ze Szklarskiej Poręby rozpoczęli poszukiwanie włamywacza. Ustalili jego rysopis. Opisany mężczyzna był dobrze znany stróżom prawa, więc natychmiast pojechali do jego miejsca zamieszkania – poinformowała nakom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Zaskoczony mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa. Sprawca wcześniej w lokalu tym wykonywał różne prace budowlane, i wiedział, że nie było tam elektronicznego systemu zabezpieczenia. Jak wielkie było jego zdziwienie, gdy dostał się do środka i włączył alarm. Dzięki urządzeniu pieniądze w kasie zostały nietknięte, a 28-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group