Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5719
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Alarm przeciwpowodziowy w mieście i powiecie (aktualizacja)

Czwartek, 14 lipca 2016, 17:42
Aktualizacja: Wtorek, 19 lipca 2016, 7:53
Autor: Robert Czepielewski
Region: Alarm przeciwpowodziowy w mieście i powiecie (aktualizacja)
Fot. Robert Czepielewski
Dzisiaj (14.07) o godz. 15.10 wicestarosta jeleniogórski wprowadził stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie powiatu. O godzinie 16.15 taki sam alarm ogłoszono dla Jeleniej Góry. Co się dzieje?

W chwili obecnej przekroczone są stany alarmowe na rzekach: Kamienica w Barcinku i w Piechowicach na rzece Kamiennej oraz stany ostrzegania na rzece Kamiennej w Jakuszycach i na rzece Łomnica w Łomnicy. Dotychczas nie zanotowano zgłoszeń podtopień.

Padający od kilkunastu godzin deszcz spowodował, że w niektórych miejscach Jeleniej Góry studzienki nie nadążają z odprowadzaniem deszczówki tworząc miejscami potężne kałuże, jak to miało miejsce w okolicach skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z wjazdem do Tesco. Niebezpiecznie jest także na obwodnicy za Maciejową, w kierunku Jeleniej Góry, gdzie powstała bardzo duża kałuża, która stwarza poważne zagrożenie dla kierujących pojazdami.

O godz. 18.30 Prezydent Jeleniej Góry ogłosił stan alarmu powodziowego na obszarze miasta ze względu na fakt, iż woda w rzece Kamienna sięgnęła poziomu alarmowego (przekroczyła 200 cm w punkcie pomiarowym i poziom sukcesywnie się podwyższał). Bóbr płynął nieco poniżej stanu alarmowego.

Pomiary z godz. 20.00 wskazują, że w granicach Jeleniej Góry poziom wody w Kamiennej opada, ale wciąż oscyluje nieco powyżej alarmowego (202 – 203 cm), jednak w górach ustały opady i w Piechowicach, gdzie woda sięgnęła wcześniej poziomu 217 cm, opadła od godz. 18.30 do poziomu ok. 212 cm. - Oznacza to – przy coraz mniej intensywnym deszczu - że w godzinach nocnych będzie można odwołać stan alarmowy, a potem, zapewne nad ranem - ostrzegawczy - informuje Cezary Wiklik, rzecznik UM w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group