Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4978
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Alarm odwołany

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 7 września 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. ROB
Po wielkim strachu powódź już nie grozi.

Stan wód rzek i potoków w Jeleniogórskiem opadł poniżej stanów alarmowych po czwartkowych kilkugodzinnych opadach deszczu. Choć padało jeszcze przelotnie nad ranem, sytuacja wraca do normy.

Dlatego prezydent Marek Obrębalski odwołał w piątek rano alarm przeciwpowodziowy. Szef sztabu antykryzysowego Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta, podziękował wszystkim uczestnikom czwartkowych działań za ofiarność i skuteczność.

Wielka woda nie wyrządziła większych strat. Zalane zostały tylko łąki. Nie było konieczności ewakuacji mieszkańców podtopionych terenów. Zdały egzamin zakupione w tym roku przez miasto rękawy przeciwpowodziowe, które rozstawiono w czwartek w Cieplicach.

Meteorolodzy uspokajają. choć nie przewidują całkowitego zaniku opadów deszczu, jednak nie będą one intensywne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Sobieszowianin 7-09-2007 11:21
Bardzo dobrze, że alarm przeciwpowodziowy został odwołany przez Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Pana Marka Otrębalskiego. Bardzo dobrze, że sytuacja powraca do normy sprzed paru dni. Miejmy nadzieję, żeby meteorolodzy się nie pomylili i tym razem...
~lx 7-09-2007 11:32
Czy rękawy przeciwpowodziowe zdały egzamin, bo udało się je rozłożyć, czy rzeczywiście woda sięgnęła rękawów? Z tego co wczoraj zaobserwowałem, wodzie daleko było do rękawów. Ale przynajmniej służby sprawdziły się w gotowości bojowej a nie tylko "na sucho". Brawo.
~VIP 7-09-2007 14:35
W takim razie apeluję o ogłoszenie kolejnego alarmu, a mianowicie o natychmiastowe podjęcie wszelkich działań, zmierzających do uniknięcia w przyszłości, a przynajmniej zminimalizowania potrzeby ogłaszania kolejnego alarmu przeciwpowodziowego, tj. regulacja koryt rzek, zabezpieczenia brzegów, itp. Przy czym, to mają być działania zapobiegawcze, a nie zachowawcze – tak jak chociażby zakup wspomnianego rękawa – skądinąd słuszny, bo w końcu "lepszy rydz jak nic". A może lepszy byłby jakiś konkurs w rodzaju, który z włodarzy, rajców, czy innych namaszczonych zrobi najwięcej w celu uniknięcia już samych alarmów przeciwpowodziowych w Jeleniej Górze i powiecie, ten wygrywa kolejną kadencję. Jeden warunek – każdy musi zrobić coś, co zostanie zauważone przez obiektywne media. Każdy, kto nie zajmie miejsca na trzyosobowym podium wygrywa banicję poza powiat, w celu mamienia obietnicami wszelkiej maści pozostałych naiwnych społeczeństw lokalnych. UWAGA! Puszczanie bąków, dłubanie w nosie, rysowanie szlaczków i gadanie z którego nic nie wynika nie może być przedmiotem zainteresowania mediów, choćby to nawet cały personel magistratu na raz robił, a dziennikarze otrzymywali propozycje relacji na żywo.
~synek 7-09-2007 16:07
Brawo Konrad nareszcie Jelonka chodzi jak burza :) pozdrawiam
~Zibij 7-09-2007 17:41
Czy nie lepiej by było na ulicy Mieszka zamiast tych rękawów po prostu dosypać trochę ziemi i usypać większe wały – koszt byłby ten sam jak ta akcja z rękawami. Chyba że chodzi o szum w mediach? To już inna sprawa, bo w TV pokazali.
~aga 7-09-2007 17:58
jestem zadowolona ze przestalo lac
~Lech 9-09-2007 15:34
alarm przeciwpowodziowy odwołany działania zakończyły się sukcesem wnioskuję o premie dla całego sztabu w uzasadnieniu proponuję napisać, że TYLKO wzorowa postawa, dyspozycyjność i całkowite oddanie sprawie naszych władz miasta uratowały mieszkańców przed klęską powodzi każdemu wypłacić po 10tys. co na to jelonkowicze?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group