Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8818
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Alarm bombowy opóźnił maturę

Wtorek, 7 maja 2019, 10:12
Aktualizacja: Środa, 8 maja 2019, 6:31
Autor: WAC
Informacja o podłożonym ładunku wybuchowym była przyczyną dzisiejszej (7.05) porannej ewakuacji w Zespole Szkół Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze przy ul. Leśnej. W związku z tym o kilka minut zostało przesunięte rozpoczęcie egzaminu maturalnego.

Informacja o podłożonym w budynku ładunku wybuchowym została wysłana do szkoły drogą mailową wczoraj około godziny 23.00, jednak została odczytana dziś po godzinie 7.15. Obiekt szkoły wraz z otoczeniem został sprawdzony przez policyjnych pirotechników, którzy nie wykryli żadnego zagrożenia.

Jak informuje dyrektor szkoły Paweł Dernoga, maturzyści zdający drugą część egzaminu dojrzałości otrzymali zezwolenie na wejście do sali egzaminacyjnej o godzinie 9.04. W związku z tym zakończenie matury zostało przesunięte o 15 minut.

Szkoła mieszcząca się w budynku przy ul. Leśnej nie była jedyną placówką oświatową w Jeleniej Górze, której działanie zakłócił dziś alarm bombowy. Informacja o podłożonym materiale wybuchowym wpłynęła też do
Zespołu Szkół Społecznych przy ul. Bronka Czecha w Sobieszowie. Obecnie trwa sprawdzanie budynku przez policjanta z psem wyszkolonym do znajdowania materiałów wybuchowych. Zajęcia w szkole zostały dziś odwołane.

Podobne alarmy bombowe, miały miejsce dziś rano w wielu szkołach w całym kraju. Podobnie było wczoraj, kiedy to w pierwszym dniu matur, informacje o rzekomo podłożonej bombie dotarło aż do 122 placówek oświatowych. Wszystkie one okazały się fałszywe.

Twoja reakcja na artykuł?

2
7%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
7
25%
Złości
19
68%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group