Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8500
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Aktywny Dolny Śląsk również w Jeleniej Górze

Wtorek, 2 sierpnia 2016, 7:38
Aktualizacja: 7:42
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Aktywny Dolny Śląsk również w Jeleniej Górze
Fot. Karkonoski Klub Owczarka Niemieckiego
Wśród 18 projektów sportowo–turystycznych, które zostaną zrealizowane w ramach Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk” znalazły się dwa pomysły naszych organizacji: Dogtreking Karkonoski zgłoszony przez Karkonoski Klub Owczarka Niemieckiego oraz Mobilna Akademia Przedszkolaka, zaproponowana przez Akademię Piłkarską „MOS Karkonosze” Jelenia Góra.

Aktywny Dolny Śląsk to pilotażowy program budżetu obywatelskiego dla inicjatyw sportowych i turystycznych, na który przeznaczono 600 tys. zł. Dolnoślązacy mogą współuczestniczyć w podejmowaniu decyzji o finansowaniu wybranych w głosowaniu projektów. Po raz pierwszy mieszkańcy Dolnego Śląska mieli możliwość zgłaszania swoich pomysłów, dyskusji o nich, a następnie wyboru najlepszych rozwiązań w głosowaniu.

– Pierwsza edycja Aktywnego Dolnego Śląska to wielki sukces wszystkich zaangażowanych w jego realizację – mówił Jerzy Michalak, członek zarządu województwa. W pilotażowym budżecie swoje głosy oddało ponad 110 tysięcy osób. - To prawie co 20. Dolnoślązak! – cieszył się Jerzy Michalak.

Swój pomysł przeforsował m.in. Karkonoski Klub Owczarka Niemieckiego, który zaproponował Dogtreking Karkonoski. To impreza dla wszystkich posiadaczy psów, którzy chcą aktywnie spędzić czas ze swoimi zwierzakami, poznając jednocześnie walory przyrodnicze, turystyczne i kulturowe okolic Miłkowa i Karpacza. Projekt skierowany jest do miłośników sportów kynologicznych. Przewiduje się udział ok. 150 osób. Przygotowane zostaną dwie trasy o długości 15 km i 30 km. Czas imprezy to jeden dzień. Adresatami są osoby dorosłe, dzieci, młodzież, rodziny z psami.

Natomiast Akademia Piłkarska „MOS Karkonosze” Jelenia Góra zgłosiła Mobilną Akademię Przedszkolaka, czyli zajęcia sportowe dla dzieci w wieku 4-6 lat, na mobilnym boisku o wymiarach 6x9 m z m.in. nawierzchnią z trawy sztucznej. Uniwersalność projektu polega na możliwości rozłożenia boiska w dowolnej lokalizacji np. wewnątrz przedszkola czy na terenie otwartym. Adresatami są dzieci z przedszkoli publicznych z powiatów: jeleniogórskiego, lwóweckiego oraz lubańskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group