Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6745
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Aktywny Dolny Śląsk – nabór wniosków

Piątek, 23 marca 2018, 13:42
Aktualizacja: Sobota, 24 marca 2018, 8:07
Autor: Paweł Guszała
Region: Aktywny Dolny Śląsk – nabór wniosków
Fot. Paweł Guszała
Trwa nabór wniosków do 3. edycji budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Władze województwa czekają na ciekawe inicjatywy mieszkańców.

W tym roku do wojewódzkiego budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk” składać można nie tylko projekty sportowe czy turystyczne, ale i kulturalne. Do wykorzystania jest okrągły milion złotych. Środki będą podzielone na 5 subregionów: jeleniogórski, wałbrzyski, legnicki, wrocławski oraz miasta Wrocław.

Zakończyły się konsultacje społeczne, w których łącznie wzięło udział 250 osób. Od 19 marca każdy pełnoletni mieszkaniec naszego regionu może złożyć wniosek do programu ADŚ za pośrednictwem strony internetowej www.aktywny.dolnyslask.pl, w zakładce zgłoś wniosek. Tam należy wpisać swoje dane, opisać pomysł, przedstawić wstępny kosztorys i załączyć listę poparcia (każdy wniosek musi uzyskać wsparcie przynajmniej 50 osób). Należy przy tym pamiętać, że maksymalna wartość dofinansowania dla jednego zadania to 20 tysięcy złotych.

- W poprzednich edycjach w głosowaniu wzięło udział 120 tys. osób. Jest to miara sukcesu tego programu. Wierzymy, że w tej edycji wojewódzkiego budżetu obywatelskiego spotkamy się z dużym zainteresowaniem, że czekać nas będą fantastyczne wydarzenia – mówi Michał Nowakowski, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Głosowanie odbędzie się w terminie od 9 do 22 kwietnia. Tego samego miesiąca poznamy listę zwycięzców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group