Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8780
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Aktywni niepełnosprawni

Czwartek, 17 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 18 sierpnia 2006, 14:34
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Aktywni niepełnosprawni
Fot. Archiwum
Od września po letniej przerwie rusza ciąg zajęć integracyjnych dla osób niepełnosprawnych. W akcji nie może zabraknąć jednak chętnych „pełnosprawnych do pomocy”.

W ramach organizowanych zajęć Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze przygotował dla wszystkich podopiecznych wiele atrakcji. Już na początku września pojawią się szachy, zajęcia muzyczne, wycieczki plenerowe czy warsztaty teatralne. W drugiej połowie września dodatkowo ma być aerobik oraz nauka języka angielskiego i niemieckiego. Jak mówią sami zainteresowani, jest to dla wielu niepełnosprawnych jedyna forma miłego spędzenia czasu.

Koordynator do spraw kultury KSON-u , Teresa Firmanty, dodaje jednak, że potrzebny jest ktoś do pomocy w prowadzeniu tych przedsięwzięć. Same pomysły i pozorna chęć niesienia pomocy nie wystarczają.

-W ośrodku potrzebni są nam ludzie, którzy rzeczywiście okażą zainteresowanie i poświęcenie. Wielu młodych ludzi przychodzi tu tylko poprzechadzać się i popatrzeć.- mówi Teresa Firmanty. - Tymczasem potrzebni są wolontariusze, którzy pomogą nam zarówno w organizowaniu i realizacji zajęć, jak również w sprzątaniu ośrodka.

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych od wielu lat zrzesza osoby z różnymi stopniami niepełnosprawności. Z roku na rok coraz większa liczba osób korzysta z tej formy spędzania wolnego czasu. Duża część członków pomaga sobie wzajemnie. Jednym z przykładów może być Stowarzyszenie Diabetyków. Członkowie w każdą środę spotykają się, by porozmawiać i wymienić się radami dotyczącymi leczenia cukrzycy. Co jakiś czas stowarzyszenie organizuje też spotkanie z lekarzem. Najbliższe odbędzie się 13 września w Domu Nauczyciela o godzinie 17.00.

-Chorzy na cukrzycę, którzy nie mogą ruszać się z domu i zgłoszą to, lub zgłosi to ktoś z ich rodziny, odwiedzani są w domach – mówi jedna z osób ze stowarzyszenia.

Osób potrzebujących pomocy jest jednak o wiele więcej, niż osób pomagających. Dlatego Teresa Firmanty apeluje szczególnie do młodzieży o pomoc w ramach wolontariatu. Wszystkich niepełnosprawnych i zainteresowanych zajęciami natomiast zaprasza na najbliższe spotkanie. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numami telefonów 075/75 231 83, 075/75 242 54, 0603 843 803 lub w siedzibie Ośrodka przy ulicy Grabowskiego 7.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group