Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4743
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Region: Aktywne seniorki zarażają energią

Niedziela, 3 sierpnia 2014, 13:16
Aktualizacja: 13:18
Autor: Angela
Jelenia Góra/Region: Aktywne seniorki zarażają energią
Fot. Angela
– Nie trzeba wyjeżdżać nad morze czy zagranicę by poczuć się jak na wakacjach – mówią zgodnie Anna Stróżanowska i Barbara Glińska z Cieplic. Kobiety są już na emeryturze i nie wiedzą co to nuda. Codziennie spacerują z kijkami nordic walking, w czwartek chodzą na basen, w pozostałe dni ćwiczą na siłowni pod chmurką przy ul. Osiedle XX–lecia 299 i spotykają się w klubie seniora. Swoją radością i energią chcą zarażać innych.

Annę Stróżanowską i Barbarę Glińską nie trudno spotkać w Cieplicach. Z kijkami maszerują około godziny dziennie. – Jesteśmy po 60-tce więc musimy dbać o formę – mówią z uśmiechem. Aktywnie spędzają każdą wolną chwilę. – Zbieramy się z sąsiadami z bloku i całą paczką chodzimy na basen – dodają. Aktywnie uczestniczą również z klubie seniora Osiedla XX-lecia w Cieplicach, który liczy ponad 50 osób. Razem z innymi lokatorami ćwiczą, rozmawiają, piją kawę.

- Większość lokatorów naszego bloku to seniorzy – mówią. – Dlatego postanowiliśmy się integrować i wspierać. Na plac przed blokiem, gdzie mamy siłownię pod chmurką i piękny ogród, każdy przychodzi kiedy chce. Wszyscy czujemy się jak na wczasach i zachęcamy innych seniorów do przyłączenia się do nas. We wszystkie świąteczne dni np. 3 maja itp., robimy grilla. Wychodzimy też zwiedzać najpiękniejsze zakątki naszego miasta. Zawsze jest wesoło i gwarno – dodają Ciepliczanki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group