Czwartek, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5223
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Aktywna turystyka i lepszy Park Norweski

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 27 marca 2011, 8:54
Aktualizacja: 8:54
Autor: RED
Fot. TEJO
Rozpocznie się realizacja dwóch programów międzynarodowych z udziałem Jeleniej Góry i miast partnerskich z Niemiec – informuje Urząd Miasta w Jeleniej Górze.

– Jeden, to zamierzenie ze sfery „aktywna turystyka”, a w tym przypadku – ścieżka rekreacyjna w rejonie Chojnika, drugi – to efekt współpracy z Bad Muskau, z którym Jelenia Góra będzie współdziałać przy rewitalizacji Parku Norweskiego.

Jak powiedział prezydent Marcin Zawiła, przywrócenie walorów temu miejscu będzie możliwe częściowo dzięki środkom przyznanym na działania zapobiegające powodziom. Park Norweski bowiem graniczy z suchym zbiornikiem Sobieszów. W ramach robót zostanie, między innymi, oczyszczony i uporządkowany staw w Parku Norweskim z przywróceniem funkcji rekreacyjnej (niewykluczony powrót kajaków). Oprócz tego miasto rozważa odbudowę muszli koncertowej. Na pewno zostaną zmodernizowane ścieżki i mała architektura. Jest wielce prawdopodobne, że Pawilon Norweski, po wyprowadzce Muzeum Przyrodniczego do centrum Cieplic do byłego klasztoru cystersów, odzyska pierwotną funkcję i znajdzie się tam restauracja.

– Bad Muskau ma niezwykle starannie zadbane tereny parkowe i jest bardzo zainteresowane osiągnięciem wspólnie z nami szybkich efektów. Burmistrz Bad Muskau już drugi raz w tym roku odwiedził Jelenią Górę i – niezależnie od projektu związanego z parkami – jest żywo zainteresowany współpracą w zakresie innych działań miasta, m.in. sprawami Festiwalu Światła i innych przedsięwzięć o charakterze widowiskowo-promocyjnym – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Współpracę z Bad Muskau zaczął były prezydent Marek Obrębalski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Gość 27-03-2011 9:35
to teraz wszystko rozwalą co było jeszcze naturalne i piękne w cieplicach ,tak jak wczoraj na śniadaniu w nielubianej prze ze mnie stacji TVN Hołdys powiedział do Tuska że komuna dalej jest w polityce i będzie bo prezydenci i premierzy są z nadania politycznego .i listy wyborcze są ustawiane przez prezesów partii i dlatego mamy takie nie udolne rządy.
~? 27-03-2011 9:49
Kto będzie właścicielem tej restauracji w pawilonie po muzeum? Jakieś propozycję już są?
~iras 27-03-2011 9:56
Piękne projekty-muszla,kajaki,restauracja,czy to tylko marzenia?Jestem jak najbardziej za!Obawiam sie czy towarzystwo opieki nad kaczkami i rybami pozwoli?
~ 27-03-2011 10:36
do Gosc, jak nie lubisz TVN to po C........,ogladasz
~Iza 27-03-2011 11:00
Niech modernizują to może powstanie jakieś życie na Oś.fampowskimTu nie ma nic Pustynia!!!.NIe ma jakiegokolwiek lekarza apteki.osr.kultury sklepu.W ramach modernizacji proponuję w "5-ce" zlikwidować handel i zrobić tam bar ,pod wałami wybudować kauflandt na dawnym placu zabaw/tam gdzie była rakieta/ wybudować dom gdzie bedzie oś.zdrowia i różne usługi/fryzjer pasmanteria iapteka.iinne no i zlikwidować sp.mieszk.bo o zakała która zamiast budować rozwijać -wszystko tłamsi i niweczy postawiła na przetrwanie do emerytury/po nas choćby potop/
~Shakalaka. 27-03-2011 11:16
~Iza >> popieram jako rdzenny "fampuś"
~swercru 27-03-2011 12:32
Po co robić muszę ? jak tam nic się nie dzieje ? aa jak się dzieje to jakieś górale i jedno wielkie wycie co słuchać się nie da proponuje zająć się anfi za muszlą zadaszyć i wydzierżawić komuś kto robiłbym imprezy !
~osiedlowiec 27-03-2011 12:53
Dobrze ze jeszcze nikt nie wpadl na pomysl zbombardowania calego rejonu i zrobienia wielkiego parkingu,bo juz wszystkiego sie mozna spodziewac... A nie zapomnijcie zrobic osobne sciezki dla rowerow,zeby sie piesi nie bali po alejkach chodzic i zakaz wstepu dla psow,bo zasraja wszystko ;p
~markus 27-03-2011 12:58
Szkoda, ze nie udzielono odpowiedzi, dlaczego Bad Muskau „jest bardzo zainteresowane osiągnięciem wspólnie z nami szybkich efektów“. Chodzi o wspólne pieniadze z programu EWT Polska - Saksonia, czy tez o popedzenie polskiej strone o szybka realizacje projektu? To Obrębalski byl pierwszy w Bad Muskau i szukal poparcia u Burmistrza Andreas Bänder. Ze „Bad Muskau ma niezwykle starannie zadbane tereny parkowe“, zawdziecza to nie tylko jego tworcy Hermann von Pückler-Muskau ale tez nasepnym generacja, ktore doprowadzily, ze ten park wpisany zostal w roku 2004 na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To książę Hermann von Pückler-Muskau jest do dzisiaj synonimem tego powodzenia. Zalozony w roku 1906 dawny Park Füllnera moglby to tez uczynic, gdyby nie zmiana nazewnictwa i zniszczenie substancji natury. Dzisiaj wiemy, jaka maja moc przebicia pewne pojecia w reklamie.
Piipi Jelonkowa 27-03-2011 14:59
. ..kajaki ? Będą radością dla dzieci i dorosłych !
~NIC 27-03-2011 19:13
Ciekawe jak to Orębalski trafił do Bad Muskau. Czyżby to zasługa Pani z Wydziału Promocji ds.wspólpracy z zagranicą. Oczywiście, że nie. Jest to zasługa pracowników jedno z wydziałów, pracujących dla dobra Jeleniej Góry i mieszkańców a dla prezydenta pośrednio. Wiele dobrych kontaktów z Czechami i Nemcami mamy tylko dlatego, że pracownicy tego wydziału zaangażowani się bardzo w rozwinięcie dobrosąsiedzikich kontaktów wykorzystując swoje osobiste znajomości i prywatne przyjaźnie. I przestańcie wszystko krytykować na stracie bo złość bierze człowieka. Weźcie się do roboty i zamiast pisać głupoty w komentarzach posprzatajcie Park Norweski na wiosnę. Powodzienia !!!
~rozczarowany 27-03-2011 20:19
Ciekawe czy glówny wykonawca tak jak w Parku Zdrojowym firma Anti nie będzie placić podwykonawcom i co na to inwestor zastępczy.
~ 27-03-2011 21:05
Macie dotacje,macie chetnych do realizacji (bo sami nie umiecie) a jeszcze marudzicie. Czemu Bad Muskau sie tym interesuje? mysle ze z litosci. Tam trzeba przeciez stac i z litoscia kiwac glowa. I Niemiachy sie zlitowaly!
~zxc 27-03-2011 22:05
Park zdrojowy jest zamkniety ale tam sie robi bez sensu i niepotrzebnie drogo.Alejki zaplan.beznadziejnie bedzie brak ławeczek na największym skwerze i az się prosi alejka przy tej dużej lące równole. do promenady Ogrodzenie dziwaczne -pasuje do pałacu -rezyd.a nie do parku Poprawcie to Kto tak wymyslił? Laweczki będ a pochowane pod drzewami Taki mamy ciepły klimat że chcemy cienia???Gbyby była alejka przy dużej łace ale poza drzewami można by było tam siedzieć i wygrzewać sie na słońcu Sknocona sprawa A moze radni ciepliccy cos jeszcze zrobią i poprawia użyteczność projektu
~Q2 27-03-2011 22:34
Tryb chroniony włączony

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group