Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 6516
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Aktywna turystyka i lepszy Park Norweski

Niedziela, 27 marca 2011, 8:54
Aktualizacja: 8:54
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Aktywna turystyka i lepszy Park Norweski
Fot. TEJO
Rozpocznie się realizacja dwóch programów międzynarodowych z udziałem Jeleniej Góry i miast partnerskich z Niemiec – informuje Urząd Miasta w Jeleniej Górze.

– Jeden, to zamierzenie ze sfery „aktywna turystyka”, a w tym przypadku – ścieżka rekreacyjna w rejonie Chojnika, drugi – to efekt współpracy z Bad Muskau, z którym Jelenia Góra będzie współdziałać przy rewitalizacji Parku Norweskiego.

Jak powiedział prezydent Marcin Zawiła, przywrócenie walorów temu miejscu będzie możliwe częściowo dzięki środkom przyznanym na działania zapobiegające powodziom. Park Norweski bowiem graniczy z suchym zbiornikiem Sobieszów. W ramach robót zostanie, między innymi, oczyszczony i uporządkowany staw w Parku Norweskim z przywróceniem funkcji rekreacyjnej (niewykluczony powrót kajaków). Oprócz tego miasto rozważa odbudowę muszli koncertowej. Na pewno zostaną zmodernizowane ścieżki i mała architektura. Jest wielce prawdopodobne, że Pawilon Norweski, po wyprowadzce Muzeum Przyrodniczego do centrum Cieplic do byłego klasztoru cystersów, odzyska pierwotną funkcję i znajdzie się tam restauracja.

– Bad Muskau ma niezwykle starannie zadbane tereny parkowe i jest bardzo zainteresowane osiągnięciem wspólnie z nami szybkich efektów. Burmistrz Bad Muskau już drugi raz w tym roku odwiedził Jelenią Górę i – niezależnie od projektu związanego z parkami – jest żywo zainteresowany współpracą w zakresie innych działań miasta, m.in. sprawami Festiwalu Światła i innych przedsięwzięć o charakterze widowiskowo-promocyjnym – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Współpracę z Bad Muskau zaczął były prezydent Marek Obrębalski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group