Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 3274
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Aktywizacja niepełnosprawnych seniorów 60+

Środa, 13 maja 2015, 6:49
Aktualizacja: 6:52
Autor: KSON
Jelenia Góra: Aktywizacja niepełnosprawnych seniorów 60+
Fot. Archiwum
Już 20 maja w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych rozpoczyna się kurs dla niepełnosprawnych seniorów. – Będziemy go prowadzić w dwóch wydaniach: dla zaawansowanych oraz dla uczestników początkujących – mówi Beata Owczarczyk, koordynatorka tego projektu.

Nowością kursu jest rozszerzenie grupy docelowej o seniorów, czyli chętnych po 60 roku życia. - Na warsztatach będziemy również uczyli obsługi komputera osoby słabowidzące i niewidome przy użyciu specjalnych programów obsługiwanych za pomocą klawiatury (a nie myszy), co w przypadku takiej dysfunkcji jest bardzo istotne – informuje Beata Owczarczyk.

Program kursu jest bardzo atrakcyjny. Na podstawie doświadczeń z poprzednich edycji, obecna została wzbogacona o warsztaty edukacyjno-motywacyjne (zajęcia z psychologiem, ratownikiem medycznym, dietetykiem). Zaplanowano tez zajęcia z tzw. ekonomiki domowej. W czasie tych spotkań doświadczony ekonomista objaśniał będzie zasady gospodarowania budżetem domowym.

- Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie, zostały jeszcze cztery wolne miejsca na poziomie rozszerzonym i jedno na poziomie podstawowym. (Każdy chętny musi legitymować się ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności) – dodaje koordynatorka projektu. Koszt uczestnictwa w projekcie to tylko 100 zł.

Wszelkich informacji można zasięgnąć dzwoniąc do sekretariatu KSON-u pod nr. telefonu 75 75 24 254 lub pisząc na adres e-mail: info@kson.pl. Do dyspozycji zainteresowanych pozostają także wolontariusze KSON pod adresem ul. Osiedle Robotnicze 47a, 58-500 Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group