Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6374
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Akty po niemiecku

Sobota, 10 czerwca 2006, 0:00
Autor: rylit
Jelenia Góra: Akty po niemiecku
Fot. rylit
Wernisaż zdjęć rozebranych pań sfotografowanych przez Wolfganga Blachnika z Görlitz to piątkowe wydarzenie, które miało miejsce w siedzibie Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Autor wystawy fotografii zatytułowanej „Akt” jest przewodniczącym Towarzystwa Wspierania Fotografii w Görlitz .Wystawę otworzyli przedstawiciele zarządu JTF: Janusz Pytel i Tadeusz Biłozor.

Oprócz przedstawicieli Niemiec i Polski byli też obecni zaproszeni ze strony Czeskiej: Bretislav Jansa Prezes Towarzystwa Fotograficznego „Kontakt” Euroregionu „Nysa” i Anna Novakova, fotografka z Czech, której wystawę gościliśmy ostatnio w galerii JTF.

Wernisaż był nie tylko okazją do poznania autora i jego prac, ale przerodził się w trójstronne robocze spotkanie fotografików z Czech, Niemiec i Polski, skupionych wokół Euroregionu „Nysa”.

Mimo potrójnych barier językowych ustalono kierunki dalszego wspólnego działania w organizowaniu wystaw, plenerów fotograficznych, warsztatów, spotkań, co będzie w przyszłości owocowało poznawaniem regionów i kultury najbliższych sąsiadów z wspólnej Europy.

Jak przystało na takie wydarzenie w świecie fotografii, spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.
Fotografie Blachnika można oglądać w galerii JTF przy Podwalu 1a.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group