Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 7080
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Akt przerywany” Różewicza 24 i 25 kwietnia!

Poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 13:23
Aktualizacja: 13:25
Autor: Org
Jelenia Góra: „Akt przerywany” Różewicza 24 i 25 kwietnia!
Fot. Archiwum Teatru
W pierwszą rocznicę śmierci Tadeusza Różewicza, jednego z najważniejszych polskich poetów, pisarzy, scenarzystów i dramatopisarzy, którego prochy spoczywają w Karpaczu, w sąsiedztwie kościoła Wang, Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze wraca do głośnego spektaklu „Akt przerywany” w reżyserii Rolfa Alme.

“Akt Przerywany” to sztuka o pisaniu sztuki, a dokładniej dramat o niemożliwości stworzenia tekstu dla współczesnego teatru. Tadeusz Różewicz tłumaczy w zabawny, ale i przekonujący sposób, jak absurdalna okazuje się idea teatru realistycznego. Idea, której zadaniem jest próba ukazania życia, jakim jest, jakim je znamy i doświadczenia go w sposób równie realistyczny.

Na deskach teatru idea ta jest jednak skazana na porażkę (jak twierdzi znany, polski dramaturg). Jednak fakt ten umożliwia za sprawą wyjątkowego poczucia humoru autora stworzenie spektaklu zabawnego, pełnego ironii i balansującego pomiędzy koncepcjami z farsą łóżkową włącznie.

Spektakl został wyróżniony nagrodą "Srebrnego kluczyka" w kategorii: kreacja aktorska. "Srebrny kluczyk" otrzymała Elżbieta Kosecka za brawurową, głośną i śpiewną kreację.

Rezerwacja telefoniczna: 75 6428130, 131 lub zakup on-line za pośrednictwem www.tiketto.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group