Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 2882
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Akrobatyka sportowa w sobotę przy Złotniczej

Czwartek, 13 października 2016, 14:36
Aktualizacja: 14:40
Autor: Org/Przemek Kaczałko
W najbliższą sobotę (15.10) po raz pierwszy w Jeleniej Górze odbywać się będą Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w akrobatyce sportowej, skokach na trampolinie i ścieżce. Organizatorem tego wydarzenia jest klub MKS Polonia Świdnica.

Międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików rozgrywać się będą zgodnie z programem klasyfikacyjnym Polskiego Związku Gimnastycznego. Rywalizacja odbywać się będzie na głównym parkiecie hali Parku Sportowego Złotnicza. Młodzi sportowcy (maksymalnie do 13. roku życia) przed jeleniogórską publicznością zaprezentują się w takich konkurencjach jak: skoki na ścieżce, skoki na trampolinie (indywidualne, synchrony), konkurencje zespołowe – dwubój , dwójki męskie i żeńskie, czwórki.

W konkurencjach indywidualnych i skokach synchronicznych zawodnicy otrzymują 4 punkty premii za każdy wykonany układ. W akrobatyce sportowej z kolei (dwójka/zespół) otrzymuje 2 punkty premii za każdy wykonany układ (2 układy). Zaplanowane ćwiczenia mają zróżnicowaną skalę trudności. W zawodach, które odbędą się w najbliższą sobotę, 15 października od godziny 11:00 w hali Parku Sportowego Złotnicza mogą wziąć udział wyłącznie zawodnicy posiadający aktualną licencję wydaną przez Polski Związek Gimnastyczny. Wstęp wolny!

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group