Zalogowanych: 5

klasa A: A–klasa: Wojna nerwów w Parku Norweskim

Niedziela, 6 listopada 2011, 13:11
Aktualizacja: 0:52
Piłkarze Chojnika zakończyli rundę jesienną zwycięstwem nad Piastem Bolków 4:3. Niedzielnym zmaganiom na boisku w Parku Norweskim towarzyszyło mnóstwo emocji – głównie negatywnych za sprawą licznych kłótni pomiędzy zawodnikami własnych obozów.

Spotkanie 13. kolejki zamykające jesienne zmagania lepiej rozpoczęli goście z Bolkowa, którzy już w 5. minucie objęli prowadzenie po strzale Zbigniewa Nowaka. W kolejnych minutach gospodarze zdobyli optyczną przewagę, z której nic nie wynikało i raz po raz słychać było kłótnie pomiędzy zawodnikami Chojnika, którzy bezradni na boisku wyliczali błędy swoich kolegów z drużyny. Na szczęście dla miejscowych w porę udało się uspokoić nerwy, a na efekty trzeba było czekać do 32. minuty, kiedy to wynik wyrównał Potocki. Goście nie otrząsnęli się jeszcze po straconym golu, a po minucie musieli przeżywać kolejną stratę, tym razem na listę strzelców wpisał się Szymczak. Przed przerwą piłkarze Piasta zdołali jednak przeprowadzić skuteczną akcję, a autorem gola był Korendał.

Po zmianie stron trwały dyskusje na boisku, a po czerwonej kartce w 60. minucie dla Stępnia w szeregi przyjezdnych wkradła się nerwowość, którą wylewali na siebie nawzajem. Zawodnik gości ujrzał czerwony kartonik za niebezpieczny faul w okolicy pola karnego. W 72. minucie piłkarze Chojnika wykorzystali przewagę liczebną i wyszli po raz drugi w tym spotkaniu na prowadzenie, gola strzelił Olczyk, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. W 80. minucie ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie ciepliczan i grający w osłabieniu goście znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Jak się okazało mimo gry w dziesiątkę zdołali strzelić trzeciego gola autorstwa Przemysława Nowaka, ale dopiero w doliczonym czasie gry i na więcej zabrakło czasu. Po meczu trwała wojna na słowa w szeregach ekipy Piasta, która w niczym nie przypominała dyskusji na tematy czysto sportowe i bolkowianie zakończyli rundę jesienną w kiepskich nastrojach.

Chojnik Jelenia Góra - Piast Bolków 4:3 (2:2)

Chojnik: Izdebski - Gurazda, Zaleśny, Czurejno, Michałek, Modrzyk, Szymczak, Sopinka, Kołodziej, Potocki, Lipnicki. ZMiany: Olczyk, Gadzimski, Szewczyk, Filończuk.

Piast: Da.Nowak - Jurkowski, Perun, Szemberski, P.Purgał, Humieja, Kowalczyk, Stępień, Karkowski, Z.Nowak, Korendał. Zmiany: P.Nowak, Taborski, M.Purgał, Do.Nowak.

Gole: 0:1 Z.Nowak (5'), 1:1 Potocki (32'), 2:1 Szymczak (33'), 2:2 Korendał (40'), 3:2 Olczyk (72'), 4:2 Olczyk (80'), 4:3 P. Nowak (90'+2)