Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8713
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Akcja „Znicz” – w miarę spokojnie na drogach

Poniedziałek, 2 listopada 2009, 9:36
Aktualizacja: 9:37
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Akcja „Znicz” – w miarę spokojnie na drogach
Fot. TEJO
Dziewięciu pijanych kierowców, 20 kolizji i jeden wypadek – oto bilans policyjnych działań związanych z dniem Wszystkich Świętych, które na drogach regionu prowadzono od minionego piątku do wczoraj.

Kierujący bezwzględnie stosowali się do poleceń policjantów czuwających nad bezpieczeństwem w okolicach cmentarzy, jak i na głównych ciągach komunikacyjnych Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego. Dlatego w rejonie nekropolii nie doszło do żadnych niepokojących zdarzeń drogowych.

Od piątku do niedzieli policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Za to przestępstwo sprawcom grozi kara do dwóch lat więzienia. Mogą też stracić prawo jazdy.

– Przyczynami 20 kolizji były najczęściej nieprawidłowe cofanie czy najechanie na tył – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze. Policjanci w Szklarskiej Porębie i Kowarach zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 56 lat podejrzanych o kierowanie pojazdami wbrew zakazom sądowym. Grozi za to kara do trzech lat pozbawienia wolności.

– Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz policjanci operacyjni. Działania policyjne wspierali również strażnicy miejscy – mówi podinsp. E. Bagrowska. – Dzięki temu nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń, zarówno kryminalnych jak i drogowych.

O wypadku w Kowarach informujemy w osobnej notatce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group