Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8132
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Akcja Zima z udziałem policji i straży leśnej

Poniedziałek, 23 listopada 2020, 12:29
Autor: 112
Region: Akcja Zima z udziałem policji i straży leśnej
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci wspólnie ze strażnikami z Nadleśnictwa „Śnieżka” oraz Karkonoskiego Parku Narodowego patrolowali szlaki turystyczne oraz sprawdzali pustostany i miejsca koczowania osób na terenach leśnych. Rozmawiali też z turystami o bezpieczeństwie na szlakach górskich.

Akcja prewencyjna „zima” prowadzona jest nie tylko w mieście w trosce o osoby bezdomne, starsze, ale również na szlakach górskich.

21 listopada policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze – podkom. Rafał Gula i mł.asp. Beata Sosulska –Baran oraz strażnicy Nadleśnictwa „Śnieżka” i Karkonoskiego Parku Narodowego patrolowali szlaki turystyczne.

W ramach działań edukacyjno-prewencyjnych przekazywali informacje turystom o zasadach bezpiecznego przebywania zimą w górach. Wyjaśniali osobom spotkanym na szlaku znaczenie oznakowania zamykającego odcinki zagrożone lawinami, rozmawiali z nimi na temat właściwego przygotowania do pieszych wędrówek, czyli ubiór, wyposażenie, a także środki łączności, niezbędne do powiadomienia służb ratunkowych w przypadku zagrożenia. Ponadto mundurowi sprawdzali pustostany i miejsca koczowania osób na terenach leśnych.

Twoja reakcja na artykuł?

12
67%
Cieszy
5
28%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1142
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group