Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 2720
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Akcja z udziałem drona

Poniedziałek, 31 stycznia 2022, 10:01
Aktualizacja: 10:01
Autor: 112
Powiat: Akcja z udziałem drona
Fot. Archiwum Policji
W poniedziałek (31.01) policjanci jeleniogórskiej drogówki w regionie prowadzą akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” z wykorzystaniem policyjnego drona.

Nadzorem objęte zostały miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez jezdnię o dużym natężeniu ruchu lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych.

Zaplanowane działania obejmą również rowerzystów, którzy podobnie jak piesi zaliczani są do grupy „niechronionych”, oni także powinni zadbać o swoją widoczność na drodze. Kamizelka odblaskowa, choć nie jest obowiązkowa, sprawia, że kierowcy dużo wcześniej zauważają rowerzystę. Równie ważne dla ich bezpieczeństwa są prawidłowo działające światła roweru.

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście. Jednak każdy pieszy powinien mieć świadomość, że fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Twoja reakcja na artykuł?

10
45%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
11
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group