Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6939
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Akcja “Śniadanie daje moc” w SP 7

Środa, 27 kwietnia 2016, 8:00
Aktualizacja: 13:41
Autor: Manu
Jelenia Góra: Akcja “Śniadanie daje moc” w SP 7
Fot. BM
“Śniadanie daje moc” to ogólnopolski program edukacyjny, do którego przyłączyły się także dzieci z jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza. Podczas zajęć uczniowie poznają zasady zdrowego odżywiania się, przygotowują posiłek i uczą się poprawnego żywienia.

- Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Oprócz jedzenia, które przynoszą uczniowie z domu, w szkole dostają też mleko oraz owoce – mówi pielęgniarka szkolna Anna Kamecka.

W ramach programu “Śniadanie daje moc” dzieci poznały piramidę żywienia i dowiedziały się, jak powinno wyglądać śniadanie, które da im energię do nauki i zabawy przez cały dzień. Uczniowie poznali także zasady, że do szkoły przychodzi się po śniadaniu i ze śniadaniem, zawsze myje ręce przed posiłkiem, a mleko, jogurt, sery to podpora mocnych kości.

Nauczyciele biorący udział w programie zauważyli pozytywną zmianę wśród rodziców uczniów ze swojej klasy. Dodatkowo dzieci uczestniczące w programie częściej chwalą się wiedzą na temat zasad zdrowego odżywiania i chętnie rozmawiają na ten temat. Program wpłynął pozytywnie również na postawę rodziców. Zwiększył ich zaangażowanie w żywienie dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group