Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 2765
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Akcja segregacja... z drobiem

Poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 10:07
Aktualizacja: 10:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Akcja segregacja... z drobiem
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami kolejna edycja festynu pod hasłem Akcja segregacja, który ma na celu edukowanie dzieci i dorosłych na temat dbania o środowisko. Tradycyjnie mieszkańcy mogli wymienić odpady elektryczne na wrzosy, a dodatkową atrakcją był piknik drobiowy z degustacją posiłków.

W trakcie imprezy chętni mogli skorzystać z kącika majsterkowicza zapewnionego przez Castoramę, gdzie mogli wykonać m.in. skrzyneczkę na kwiaty. Pracownicy MPGK przeprowadzali również konkursy, w których dzieci miały za zadanie wrzucić poszczególne odpady do właściwych pojemników. Nie brakowało też osób, które przyniosły zużyty sprzęt i baterie, za co otrzymywali wrzosy w doniczce.

Podczas rodzinnego festynu odbył się też spektakl „Mapa marzeń” Teatru Kultureska. Dodatkowo, w ramach festynu można było zapoznać się z mobilnym PSZOK-iem, wziąć udział w rzucie surowcem. Ciekawość uczestników wzbudzał ponadto pojazd firmy Tauron.

Zainteresowaniem cieszył się również Piknik Drobiowy sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego. Podczas pikniku można było spróbować m.in. pieczonej kaczki, gęsi, indyków, grillowanego kurczaka, pasztetu, kiełbasy czy szynki.

Organizatorem "Akcji segregacji" była Telewizja Dami, a portal Jelonka.com objął imprezę patronatem medialnym.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
13%
Smuci
3
38%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group