Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7198
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Akcja Segregacja

Niedziela, 18 sierpnia 2019, 12:17
Aktualizacja: Wtorek, 20 sierpnia 2019, 13:11
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Akcja Segregacja
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami kolejna edycja imprezy edukacyjnej pod hasłem "Akcja Segregacja", która ma na celu uświadomienie mieszkańcom (szczególnie najmłodszym), jak ważna jest selektywna zbiórka odpadów i dbałość o środowisko.

Pracownicy MPGK przeprowadzili akcję „Kwiaty za elektroodpady”. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie i inne elektroodpady, wydawano mieszkańcom miasta kwiaty doniczkowe. Nie zabrakło też quizu z wiedzy o segregacji - uczestnicy dzięki prawidłowej segregacji przygotowanych odpadów zdobywali upominki, w tym koszulki z logiem akcji.

W ramach imprezy zaprezentowano również spektakl edukacyjny pt. „Rajska Wyspa” Krakowskiego Biura Promocji Kultury. Były też gry, zabawy oraz wiele innych atrakcji, w tym dział małego majsterkowicza Castoramy. Dorośli mogli wziąć udział w konkursie „Rzut Surowcem”, a prowadzący spotkanie Andrzej Marchowski - odpytywał uczestników z wiedzy o segregacji śmieci.

Na Placu Ratuszowym pojawiły się też wielokomorowe śmieciarki oraz mobilny PSZOK. Było też stoisko MZK oraz punkty gastronomiczne.

Akcja Segregacja organizowana jest przez Agencję Promocji i Reklamy "Dami" oraz Miasto Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

11
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group