Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3911
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Cieplice: Akcja „Ratujmy Bóbr” dwa tygodnie później

Wtorek, 20 marca 2018, 10:42
Autor: WAC
Jelenia Góra/Cieplice: Akcja „Ratujmy Bóbr” dwa tygodnie później
Fot. Ośrodek „Nowa Nadzieja”
Po raz pierwszy w dziewięcioletniej historii organizatorzy akcji sprzątania brzegów rzeki w gminie Janowice Wielkie pt. „Ratujmy Bóbr” ze względu na warunki pogodowe musieli przesunąć termin jej rozpoczęcia.

Akcja miała się zacząć 19 marca. Niestety, niestety zalegająca miejscami 20-centymetrowa warstwa śniegu powoduje, że większość śmieci jest niewidoczna. Dodatkowo oblodzenie występujące na brzegach rzeki mogłoby być niebezpieczne dla wolontariuszy.

- W tej sytuacji zdecydowaliśmy się przesunąć nasze sprzątanie brzegów i koryta Bobru o dwa tygodnie – mówi Paweł Tuła, koordynator akcji z Chrześcijańskiego Ośrodka dla Osób Uzależnionych „Nowa Nadzieja” .

Tegoroczna akcja odbędzie się w dniach 3 – 7 kwietnia. Codziennie od poniedziałku do piątku wolontariusze będą się spotykali o godz. 9.00 na terenie Ośrodka "Nowa Nadzieja" w Janowicach Wielkich, przy ul. Sportowej i następnie zostaną rozwiezieni na odpowiednie odcinki rzeki i wyposażeni w rękawice ochronne oraz worki na śmieci. Akcja trwać będzie do godz. 14.00 po czym sprzątający będą odwożeni na teren ośrodka (na miejscu można skorzystać z parkingu).

W sobotę, 7 kwietnia, wyjątkowo start o godzinie 10.00. Akcja zakończy się wielkim finałem o godz. 14.00 na terenie ośrodka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group