Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6005
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Akcja „Prędkość” przeciw piratom drogowym – wyniki

Środa, 17 kwietnia 2013, 9:53
Aktualizacja: 9:56
Autor: 112
Mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości dla 65. kierowców to efekt wczorajszej (16 kwietnia br.) policyjnej akcji „Prędkość”. Działania prowadzone były w szczególności na głównych ciągach komunikacyjnych Jeleniej Góry.

Policjanci szczególnym nadzorem objęli drogi główne naszego miasta, a pracę ich wspomagały radarowe mierniki prędkości oraz alkotesty. Podczas działań policjanci sprawdzili trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań, oraz sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie w czasie jazdy stosują pasy bezpieczeństwa.

Efektem tych działań jest ukaranie 65 kierujących za przekroczenie dozwolonej prędkości. W trakcie działań policjanci ukarali mandatami 10. kierowców za to, że w czasie jazdy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa oraz trzech kierowców za korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy .

- Działania takie będą prowadzone cykliczne w różnych częściach miasta i powiatu jeleniogórskiego. Kierowców, którzy będą łamać przepisy w zakresie bezpieczeństwa na drogach policjanci będą dyscyplinować mandatami i punktami karnymi – zapowiada podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group